Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема: «Подорож в країну Ввічливості»



Тема: «Подорож в країну Ввічливості»

Мета:Вчити ввічливому спілкуванню з ровесниками, дорослими Формувати навики культурної поведінки, дружні відносини між учнями класу.Розширити словниковий запас дітей словами ввічливості, узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях.Виховати повагу до однолітків та людей старшого віку.

Обладнання: звуковий супровід до пісні:„Улыбка"(Шаїнський),сигнальні картки,конверти з завданнями, зображення героїв.

Хід уроку

 

І. Організаційна момент:

- Добрий день діти,мене звати Яна Петрівна.Ми сьогодні з вами відправимось до країни ввічливості.

 

 

ІІ. Мотивація

Щоб потрапити в цю країну нам потрібно знати правила:

 

Діти,всі ці правила прості

 

Допоможуть у житті:

 

Ліні ти не потурай –

 

Лиш прокинувся вставай.

 

Квіточку роса умила,

 

А тебе вода і мило.

 

Час до школи,треба йти,

 

Вчись хвилини берегти.

 

Як заходить вчитель в класс,

 

Треба всім одразу встати.

 

Щоб урок пройшов не марно,

 

Треба вести себе гарно.

 

Якщо хочеш щось сказати –

 

Треба руку піднімати.

 

Вчися добре і зразково,

 

Бо знання плоди чудові.

 

І на парті не пиши,

 

Ні, даремно не кажи.

 

Коли просять поможи!

ІІІ .Повідомлення теми і мети заняття.

Ми отримали листа від професора Будьласки. Він залишив нам маршрут до країни Ввічливості і Доброти, а також лист. Чи бажаєте ви помандрувати до цієї країни? Як же туди дістатися? Про це ми дізнаємось з листа професора:

(конверт з листом)

„Любі діти! Сьогодні вас чекає подорож у країну Ввічливості і Доброти.

Шлях у мою країну буде нелегким. Його треба подолати підтримуючи один одного. Сподіваюсь кожний з вас зможете одержати ключики від країни Ввічливості,якщо правильно виконаєте завдання.

Ввічливими люди не народжуються, а стають, опанувавши знання і правила хорошого тону. Ввічливість — це шанобливість, доброзичливість, прагнення не завдавати неприємності іншим, готовність своєчасно прийти на допомогу іншій людині.

Тож,буду радий бачити вас жителями цієї країни.

 

Отже, друзі відправляємося у подорож!

IV. Робота над темою.Основна частина

І. Зупинка "Словник ввічливої людини".

Людину судили по її вихованості.

В давнину ввічливих чоловіків називали: справжніми лицарями або джентельменами, а жінок - леді.



Гра:

А тепер давайте пограємось в гру «Хто назве більше ввічливих слів».

Діти, які ви знаєте ввічливі слова?

У нас буде 3 команди, і яка команда назве більше ввічливих слів,та й перемогла. (Всі слова, які говорять діти,по черзі вчитель записує на дошці в 3 стовпчики).

Молодці! Вийшов гарний словник. Сподіваюся, ви будете завжди користуватися цими словами.Всі старалися,але перемогла команда....(...)

ІІ.Зупинка «Вітайся з усіма – це твоє здоров’я»

―Вітання бувають різні. Люди вітають один одного за допомогою слів, жестів. Говорячи „ доброго ранку", „ здрастуйте", людина бажає добра та здоров’я іншим людям. Але багато залежить від того як ви привітаєтесь.

Бесіда:

А як взагалі можна привітатись? (Доброго ранку, доброго дня, здрастуйте). І щоб в голосі нашому чулась доброта.

Молодці,а ось які слова вітання знаю я:Добрий ранок! Доброго дня! Добрий вечір! На все добре! Дай Боже здоров'я! Усього доброго! Доброго вам здоров'я! До побачення! На добраніч! Бувайте здорові!

Чи можна при зустрічі говорити „привіт"?

(Можна, але лише своїм друзям.)

- А як вітаються на відстані?

(потрібно поклонитись чи махнути рукою.)

-А хто повинен привітатись першим при зустрічі з дорослими?

-Хто вітається першим коли зустрілися хлопчик і дівчинка (хлопчик)

 

-Діти, а як ви вважаєте,чи правильно вчинив хлопчик,коли побачив свого класного керівника,яка розмовляла з іншими вчителями і проходячи повз сказав: «Добрий день,

Галина Юрівна? Чи допущена помилка? (Так)

 

-Діти,ви правильно сказали,молодці.

Дуже важливо дарувати людям посмішку при привітанні. То,зараз ми з вами проспіваємо пісеньку про те як важливо посміхатись (Звучить пісня „ Улыбка ", В. Шаїнського.)

Пісня:

Від усмішки всім стає тепліш

І дівчатку і маенькому хлоп'ятку.

Слоненятку,білці і сові,

Ведмежатку І малому коненятку.

Приспів:

І тоді розтане лід і зігріються теплом

І дорослі і маленькі серденятка,

Бо з маленького струмка, починається ріка,

Ну а дружба починається з усмішки.

 

2. Усміхайтесь щиро від душі,

Промінь сонця ще зігріє нас тепліше,

Без усмішки друзі нікуди,

Вона всіх нас робить, робить веселіших.

 

-Але,щоб спілкуватись правильно,треба знати такі правила:

-Зараз я роздам їх, і ви їх зачитаєте:

-Вислуховую співрозмовника,не перебиваю.

-У розмові не вимахую руками,не жестикулюю без потреби.

-Не кажу про присутніх «він»або «вона».

-Не говори погано про відсутніх.

-В розмові з рідними і старшими не підвищую голос.

-І в школі,дома в мене однакова вихованість.

 

Молодці діти! Мандруємо далі.

 

ІІІ. Зупинка «Містечко вихованих людей»

-О! Та тут побував хуліган. Він перевернув усі їхні правила і життя зіпсувалось, усе тепер переплуталось. Діти давайте допоможемо виправити помилки:

1. Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.

2. Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.

3. Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.

4. Усі діти переходять вулицю на червоне світло світлофора.

5. Виховані діти завжди лазять по деревах.

6. Дівчатка витирають руки об сукню.

(Діти виправляють помилки)

 

-Молодці, я бачу,що ви чемні і розумні діти, а тепер хочу вас запитати,

-А хто може з вас чув таке слово „милосердя"? Що воно означає? Милосердна людина — чуйна людина. Запам'ятайте, щоб люди вас поважали, слухали, потрібно дотримуватись золотого правила:Ставитись до людей треба так, як би ви хотіли, щоб ставились до вас.

IV. Зупинка «Несподівана зустріч»

-Отже, мандруємо далі. Будьте обережні, адже трапляються випадки, коли під час мандрівки можна зустріти несподіваних героїв.Впізнаєте хто це?(Шапокляк)

Діти,вона нам прислала деякі поради, вона вважає що ними можна скористатися в країні Ввічливості та Доброти.

•ніколи не мийте руки, шию, вуха, обличчя. Вони знову стануть брудними;

•стригтися теж необов'язково, бо як постарієш, голова облисіє;

•вранці не обов’язково зав’язувати шнурки на черевиках, бо вони протягом дня порозв’язуються.

•якщо товариш запросив тебе на день народження, подарунок залиши удома, він тобі знадобиться.

•ні з ким в гостях не розмовляй, тільки вибирай що смачніше,

•дівчаткам треба завжди ставити підніжку, лупцювати, показувати язика,

•якщо твій товариш упав покажи на нього пальцем і голосно смійся.

-Ну що, вам сподобались такі поради? Хіба можна ними користуватись?

Давайте я зачитаю правила, які використовує вихована людина.

• не поспішай першим сісти за стіл;

• не розмовляй під час їжі;

• не перебивай того, хто говорить;

• не показуй пальцями на інших;

• не забудь зняти шапку, коли заходиш до приміщення;

• поступайся місцем людям похилого віку;

• не забудь вибачитись, якщо ти когось штовхнув.

V. Зупинка «Семафор ввічливості»

Зараз залежить від вас: чи будемо ми рухатись далі. ―Я зачитаю речення, а ви повинні сказати, де правильно вчиняють діти, а де ні. То ж будьте уважні,тобто червоний колір — забороняю, зелений —дозволяю. Якщо ви вважаєте,що діти вчиняють правильно — піднімаєте зелену картку, якщо ні — червону.

1. Дайте мені хлібину,― звертається хлопчик у магазині до продавця (Ч.)

2. Вибачте, будь ласка, я штовхнула вас ненавмисне, - каже дівчинка у автобусі. (З.)

3. Покличте до телефону Марину. (Ч.)

4. Я трохи порвала цю книгу, підклейте її самі,- каже дівчинка до бібліотекаря. (Ч.)

5. Люба бабусю! Я з задоволенням тобі допоможу.(З.)

―Молодці! ви добре справились із завданням. Семафор показує зелене світло і ми вирушаємо далі.

VI .Зупинка "Галявина танцювальна" Фізкультхвилинка

Нумо діти, всі веселіше

Ми починаєм танець простіший,

І для початку і для порядку

Зробимо разом ми фіззарядку.

1, 2, 3, чотири (4).

Руки на плечі разом кладем

Вправо поглянем і вліво також,

Так як на хвилях по морю гойдає,

Вітер морський нас всіх обвіває.

1, 2, 3, 4.

(На рахунок 4 виконуємо рух "хвиля").

Заходить вчитель — треба встать. (Встають.)

Коли дозволить, тихо сядь. (Тихо сідають.) Спитати хочеш — не гукай, (Сваряться пальчиком) а тільки руку піднімай. (Піднімають руку.) У школі парту бережи («витирають» кришку парти) І на парті не лежи. (Схиляються на парти.) Щоб урок минув не марно, Треба сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки на парту.) Не скрекочи на уроках, (Видають язиком цмокання) Як папуга чи сорока. (Махають руками, ніби птахи.)

VII. Зупинка «Королева Чистоти»

Королева чистоти любить в усьому порядок, охайність. Їй цікаво, чи всі ви приучені до порядку, чи знаєте, як тримати свої речі чистими, як себе потрібно поводити?

―Давайте це перевіримо пограємо в гру «Так чи ні».

Якщо твердження правильне,то ви плескаєте в долоні.

•перед їжею помити руки;

• вранці я не вмиваюсь;

• мої черевики чистить мама;

• вранці швидко прибираю своє ліжко;

• завжди обгортаю підручники;

• постійно відриваю ґудзики;

• забуваю причесатися;

• я завжди човгаю ногами;

• постійно чищу зуби.

 

Добре, молодці!

V.Підсумок,оцінювання участі дітей у занятті

Молодці, діти, ви сьогодні гарно працювали,здолали перешкоди, пройшли складний шлях, не піддалися на вмовляння Шапокляк, витримали екзамен Королеви Чистоти і тепер ви всі отримуєте ключі від цієї країни, ви всі отримуєте звання ввічливих, вихованих, добрих, охайних. Сподіваюсь, що в майбутньому ви залишитесь такими. Щасти вам!

 


Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 51 | Нарушение авторских прав




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Михаил Афанасьевич Булгаков. | 

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.016 сек.)