|
2-модуль
<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:
<variant>оқудың стратегиялары
<variant>шығармашылық
<variant>шапшаң оқу
<variant>парасат
<variant>тыңдап түсіну
<question1>Шетел тілі сабағында мұғалімнің іс-әрекеттерін бағалау үшін қолданылатын өлшемдер:
<variant>Сабақтағы іс-әрекеті
<variant>Сабаққа әзірлену
<variant>Оқытушының жеке сапалары дің сапалығы
<variant>Оқушылардың белснділігі
<variant>Оқушылардың қызығушылығы
<question1>Әдістемеде зерттеу әдісі ретінде сауалнамаға тән:
<variant>Ақпаратты жеке өзі немесе топтық талдау жүргізу
<variant>Тұжырымдалған пайымдау бойынша сынаушылардың айтылымдары
<variant>Арнайы дайындалған сұрақтарға жауаптарды талдау арқылы ақпараттар алу
<variant>Сабақтың мақсаттарын, оқытудың тәсілдерін талқылау
<variant>Техникалық құралдармен жабдықталған жұмыстың тиімділігін тексеру
<question1>«Зерттеу әдістері» әдістемелік категория:
<variant>Болмыс құбылыстарын тану мен зерделеу тәсілдері
<variant>Теориялық және эмприкалыққа бөлінуі
<variant>Жалпы және арнайыға бөлуі
<variant>Өзара байланысты және бірлік құрушы элементтер жиынтығы
<variant>Оқыту барысында оқушы үйренуге тиістінің бәрі
<question1>Дидактикалық ұстанымдар турвлы қағидалардың мінездемесі:
<variant>Олар оқыту пәніні тікелей байланысты емес
<variant>Дидактикалық ұстанымдар алғаш рет Л.С.Выготскиймен тұжырымдалған
<variant>Дидактикалық ұстанымдар оқыту пәніне тікелей байланысты
<variant>Олар дидактиканың негізгі қағидаларында қолданылады
<variant>Дидактикалық ұстанымдар шетел тілін оқытудың арнайы ережелерін көрсетеді
<question1>Соның шеңберінде сөйлеуші сөз актісін жүзеге асырмақ болып отырған ниеттер:
<variant>ЫНта
<variant>Қаламау
<variant>Таңдау
<variant>Бағыт
<variant>Мотив
<question1>Грамматикалық материалдарды енгізудің ең тиімді тәсілі болып табылады:
<variant>Индуктивтік-дедуктивтік тәсіл
<variant>Қарым қатынастық
<variant>Дедуктивтік индуктивтік тәсіл
<variant>Практикалық тәсіл
<variant>Грамматикалық лексикалық
<question1>ОМ жоғары сатысында активтік лексиканы семантизациялаудың ең тиімті тәсілдері болып табылады:
<variant>Мән- мәтін
<variant>Дефинициялар
<variant>Синонимдер мен антонимдер
<variant>Аударма және ана тілінде түсіндіру
<variant>Зат сурет көрнекілігіне сүйену
<question1>Монолог мәтінге сөздің келесі қатысымдық типтері кіреді:
<variant>Бейнелеу
<variant>Интервью
<variant>Пікір алмасу
<variant>Қарым қатынас
<question1>Оқудың функционалдық түрлері:
<variant>Зерделей оқу
<variant>Таныса оқу
<variant>Қарап шығу
<variant>Баяу оқу
<variant>Жүгірте оқу
<question1>Шетел тілін оқытуда оқытудың техникалық құралдарын бөледі:
<variant>Дыбыстық- техникалық
<variant>Бағдарлап оқыту құралдары
<variant>Жарық техникалық
<variant>Бағдарланған
<variant>Жарық сөзгіштер
<question1>Жаттығулардың метадологиялық компонеттерінің мазмұны:
<variant>кейбір әріптердің ұқсастықтарын меңгеру
<variant>өздік жұмысы дағдыларын жаттығулар орындауда жетілдіру
<variant>орфографиялық жазуға үйрету
<variant>әр түрлі орфографиялық анықтамаларды қолдану дағдылары
<variant>каллиграфиялық жазуға үйрету
<question1>Ұйымдастыру әдісіне қарай оқыту:
<variant>ақпарат-ты
<variant>ашық
<variant>ұжымдық
<variant>аралас
<variant>жеке дара
<question1>Жоғарғы сынып оқушыларымен В.Гюго-ның «Paris» тақпағымен жұмыс жүргізілген, кездегі сабақ міндеті
<variant>ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
<variant>аргументативті іскерлікті қалыптастыру
<variant>орфографиялық іскерліктерді қалыптастыру
<variant>грамматикалық іскерлікті қалыптастыру
<variant>орфографиялық дағдыларды қалыптастыу табылады
<variant>графикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>лексикалық дағдыларды қалыптастыру
<question2>Жазу іскерліктеріне нелер жатады?
<variant>Орфография, пунктуция
<variant>Фонетика
<variant>Морфология
<variant>Стилистика
<variant>Барлығы дұрыс
<question1>Оқушылардың дағдыларын және білімдерін тексеретін ідістер:
<variant>Ауызша сұрау
<variant>Үй жұмысының тексерілуі
<variant>Ағымдағы бақылау
<variant>Алдын ала бақылау
<variant>Жылдық бақылау
<variant>Топтық жұмыс
<question1>Өзіндік жұмыс:
<variant>жазбаша түрде
<variant>ауызша түрде
<variant>аудиториялық сағаттарды толтыру үшін
<variant>үлгермейтін оқушылар үшін қолданылады
<variant>оқушылардың қалаулары бойынша
<question1>Бақылауды ұйымдастырудың формалары:
<variant>Жеке- дара
<variant>Тәрбиелік
<variant>Диагностикалық
<variant>Прогностикалық
<variant>Білімберушілік
<question1>Үлгілеу үрдісі таным әдістерін қосып алады:
<variant>Ғылыми болжам құру
<variant>Абстракцияларды құру
<variant>Тестілеу
<variant>Жоспарлау
<variant>Тәжірбиелік оқыту
<question1>Зерттеу әдісі ретінде тестілеудің педагогикалық әдістем еде қолданылатын бірнеше зерттеу әдісі
<variant>Тұлғаның әртүрлі аспектілерін –мотивацияны,мүдделерін,құндылық бағдарын зерделеуді
<variant>Зияткерлік дамуын зерделеуді
<variant>Ақыл-ой дамуын зерделеуді
<variant>Әр тапсырманы орындауга жұмсалган уақытты анықтауды
<variant>Дұрыс жазу мен сөйлем құру іскерлігін
<question1>Проблемалық жағдаят функциялары:
<variant>Тексеру ш і
<variant>Ұйымдастырушы
<variant>Көшіруші
<variant>Танымдық
<variant>Басқарушы
<question1>мәдениетаралық-қатысымдық құзыреттіліктің (МҚҚ) пәндік – мазмұндық аспектілерін қалыптастыратын жаттығулардың типтері:
<variant>Мәдениетаралық-қатысымдық жаттығулар типтері
<variant>Прагмо кәсіптік жаттығулар типтері
<variant>Жазуды дайындайтын жаттығулар
<variant>Зейін процестерін белсендіруге бағытталған жаттығулар
<variant>Білім, іскерліктер мен дағдыларды үлгілейтін жаттығулар
<question1>. Мәтінді оқып шығып оқушылар не? Қашан? Сұрақтарына жауап беру кезіндегі сабақтың міндеттері:
<variant>диалогты іскерліктерді қалыптастыру
<variant>оқудың таныстыра оқу түрі
<variant>монологты іскерліктерді қалыптастыру
<variant>оқу техникасы
<variant>оқудың іздестіру түрі
<question1>Оқушылардың сөйлеу жаттығуларын орындауы:
<variant>сөздегі меңгерілген материалды қолдану тәжірбиесі кезеңінде
<variant>сабақтың орталық бөлігінде жаңа материалды бекіткеннен кейін
<variant>сабақтың қоытындылаушы бөлігінде
<variant>сәлемдесу кезінде сабақ басында
<variant>сабақтың басында үйге берген тапсырманы текмергеннен кейін
<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:
<variant>оқудың стратегиялары
<variant>шығармашылық
<variant>шапшаң оқу
<variant>парасат
<variant>тыңдап түсіну
<question1>Шетел тілі сабағында мұғалімнің іс-әрекеттерін бағалау үшін қолданылатын өлшемдер:
<variant>Сабақтағы іс-әрекеті
<variant>Сабаққа әзірлену
<variant>Оқытушының жеке сапалары дің сапалығы
<variant>Оқушылардың белснділігі
<variant>Оқушылардың қызығушылығы
<question1>Оқытушының кәсіби –педагогикалық қызметі:
<variant>Ұйымдастырушылық
<variant>Дидактикалығы
<variant>Сөз әрекетілік
<variant>Академиялық
<variant>Перцептивтік
<question1>Проблемалық жағдаят функциялары:
<variant>Тексеру ш і
<variant>Ұйымдастырушы
<variant>Көшіруші
<variant>Танымдық
<variant>Басқарушы
<question1>Сабақта қарым-қатынастың әралуан жағдаяты болады, олар шартты түрде топқа бөлінеді:
<variant>Шынайы
<variant>Проблемалық
<variant>Ынталы
<variant>Вербалды
<variant>Вербалды емес
<question1>Мұғалім әңгімелесу формасына сай шынайы қатысымды ұйымдастыру барысындағы сабақтың міндеттері:
<variant>аудитивті іскерліктерді қалыптастыру
<variant>лексикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>айтуға арналған іскерліктерді қалыптастыру
<variant>графикалық іскерліктерді қалыптастыру
<question1>Соның шеңберінде сөйлеуші сөз актісін жүзеге асырмақ болып отырған ниеттер:
<variant>ЫНта
<variant>Бағыт
<variant>Таңдау
<variant>Мақсат
<variant>Қаламау
<question1>Оқудың функционалдық түрлері
<variant>Таныса оқу
<variant>Тереңдетіп оқу
<variant>Баяу оқу
<variant>Жүгірте оқу
<variant>Жеделдетіп оқу
<question1>Инновация дегеніміз не?
<variant>жаңа мазмұнды ұйымдастыру, жаңалық енгізу
<variant>жаңаша оқыту әдісіне бейімдеу
<variant>білімге деген түбегейлі көзқарас
<variant>білім берудің дәстүрлі қалыптасқан жүйесі
<variant>барлығы дұрыс
<question1>Жазбаша бақылаудың негізгі формалары:
<variant>Эссе
<variant>Диктанттар
<variant>Жаттығу жұмыстары
<variant>Викторина
<variant>Сұрақтар
<variant>Бақылаулар
<question1>Монолог мәтінге сөздің келесі қатысымдық типтері кіреді:
<variant>Бейнелеу
<variant>Әңгіме
<variant>Пікір алмасу
<variant>Пайымдау
<variant>Интервью
<question1>Оқытылып отырған тілге қажетті сөздіктер:
<variant>Түсіндірме (бір тілді)
<variant>Арнай
<variant>Лексикографикалық
<variant>Шағын
<variant>Адаптацяланған
<question1>Ұйымдастыру әдісіне қарай оқыту:
<variant>ақпарат-ты
<variant>ұжымдық
<variant>аралас
<variant>жеке дара
<variant>ашық
<question1>Қазіргі оқулықтар құрамы
<variant>Аудиовизуалды оқулықтар кіреді
<variant>Түсініктеме сөздіктер
<variant>Арнайы сөздіктер
<variant>Видеофонограммалар
<variant>Оқытудың құралдары
<question1>Мектептегі шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс түрлері:
<variant>Репродуктивті
<variant>Имитативті
<variant>Шығармашылық
<variant>Сабақ сайынғы
<variant>Тоқсандық
<variant>Жылдық
<question1>Тексеру мен бағалаудың негізгі қызметтері:
<variant>Тексерушілік
<variant>Үйретушілік және білім берушілік
<variant>Тәрбиелеушілік
<variant>Логикалық
<variant>Бақылаушылық
<variant>Фронтальды
<question1>Жазбаша бақылаудың негізгі формалары:
<variant>Эссе
<variant>Диктанттар
<variant>Жаттығу жұмыстары
<variant>Викторина
<variant>Сұрақтар
<variant>Бақылаулар
<question1>Бақылаудың негізгі түрлері:
<variant>Білімдердің аралық бақылау және бағасы
<variant>Білімдердің ағымдағы бақылау және бағасы
<variant>Білімдердің қорытынды бақылау бағасы
<variant>Оқытушылық тексеру
<variant>Фронтальды тексеру
<question1>Әдістеме үшін педагогиканың анықтаушы басты категориялары анықтаушы болды:
<variant>Дамы ту
<variant>Тәрбие
<variant>Саналылық
<variant>Алдына шығу
<variant>Ауызша негіз
<variant>Қатысымдылық
<question1>Шетел тілдерін оқыту әдістемесінде тестілеудің зерттеу әдісі ретінде ажыратады. Бұл әдіске тән:
<variant>Сыналушылар арнайы тапсырмалар-тестерді орындайды
<variant>Оқу материалын игерудің тиімділігін анықтау
<variant>Тапсырматесттердің көмегімен тілді меңгеру деңгейін бағалау
<variant>Абстрактылы ойлаудың дамуының деңгейін анықтау
<variant>Оқушылардың сабақта ынтасын бақылау
<variant>Сөзді қодана отырып ойлаудың дамуын зерделейді
<variant>Зияткерлік дамуын зерделейді
<question1>Мұғалім сабақты естірте оқуға арнаса, онда сабақтың міндеттері болып:
<variant>ауызша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
<variant>оқу техникасының дағдыларын қалыптастыру
<variant>диалогты іскерліктерді қалыптастыру
<variant>көру оқу іскерліктерін қалыптастыру табылады
<variant>таныстыра оқудың іскерліктерін қалыптастыру
<question1>«Шет тілін оқытудың мазмұны» әдістемелік категория ретінде сипаттайды:
<variant>Іріктеудің белгілі ұстанымдарының бар екендігін
<variant>Пәндік және процессуалдық аспектілерді жүзеге асыратын
<variant>Өзара байланысты және бірлік құрушы
<variant> Оқу кешенін
<variant>Құбылыстарды тану және зерделеу кешенін
<variant>Пәндік және процессуалдық
<variant>Жалпы оқу үрдісіне және оның құраушы бөліктеріне
<question1>Оқыту ұстанымдары- оқу үрдісіне және оның құрушыларына қойылатын талаптарды анықтайтын негізгі қағидалар:
<variant>Қ ұ ралдар
<variant>Әдістер
<variant>Оқушының жеке басының жоспары
<variant>Ресурстар
<variant>Тәртіп ережелері
<question1>ОМ жоғарғы сатысында активтік лексиканы семантизациялаудың ең тиімті тәсілдері болып саналады:
<variant>Мән-мәтін
<variant>Синонимдер мен антонимдер
<variant>Зат сурет көрнекілігіне сүйену
<variant>Аударма жіне ана тілінде түсіндіру
<variant>Сөз тудырушы элементтері бойынша талдау
<variant>Аударма
<question1>Portfolio дәстүрлі түрде қай елде қолданылып келді
<variant>Франция
<variant>Ұлыбритания
<variant>АҚШ
<variant>Қазақстан
<variant>Барлығы дұрыс
<question3>Тандем әдісінің негізгі неше принципі бар?
<variant>2 принципі
<variant>10 принципі
<variant>5 принципі
<variant>3 принципі
<variant>барлығы дұрыс
<question1>Оқудың функционалдық түрлері:
<variant>Зерделей оқу
<variant>Жеделдетіп оқу
<variant>Қарап шығу
<variant>Баяу оқу
<variant>Жеделдетіп оқу
<question1>Оқытудың қазіргі технологиялары қолданылады:
<variant>Оқыту процесінің ұйымдастыру- тиімділігін көтермелеу үшін
<variant>Аудиториядан тыс сабақтарды өткізу үшін
<variant>Оқытудың қосымша құралдары ретінде
<variant>Жаңа материалды бекіту үшін қолданылады
<variant>Қалып қалған оқушылармен жұмыс істеуге
<question1>Ұйымдастыру әрекетіне қарай оқыту:
<variant>ақпарат-ты
<variant>жеке және ұжымдық бола алады
<variant>ұжымдық
<variant>аралас
<variant>жабық
<variant>жеке дара
<question1>Оқушылардың тіл туралы топтық жоба дайындау кезіндегі сабақ міндеттері:
<variant>шығармашылық іскерліктерді қалыптастыру
<variant>рецептивті іскерліктерді қалыптасмтыру
<variant>фонетикалық дағдыларды қалыптастыру
<variant>синтетикалық іскерліктерді қалыптастыру
<variant>грамматикалық іскерліктерді қалыптастыру
<question1>Сабақтың тұрақты компонеттеріне:
<variant>Сабақтың басы
<variant>Сабақтың аяқталуы
<variant>Жаңа маиериалды бекіту
<variant>Үйге тапсырма
<variant>Қорытындыны жинақтау
<question1>Сабақтан тыс жұмыс жүргізіледі:
<variant>Аудиториялық жұмыстардың формасында
<variant>Жеке дара
<variant>Аудиториялық сағаттарды толтыру үшін
<variant>Оқушылардың өзіндік жұмысын формада
<variant>Үлгермейтін оқушылармен жұмыс жасау үшін
<variant>Фақультативтік жұмыстардың формасында
<question1>Жазбаша бақылаудың негізі мінездемелері:
<variant>Бір уақытта сыныпты және жеке оқушылардың әрқайсысын дайындауға мүмкіндік береді
<variant>Істелінген жұмыстардың тексерілуіне уақыт аз болады
<variant>Логикалық ойлауды дамытуға мүмкіндік туғызбайды
<variant>Сұрақтарға жылдам жауап беру реакциясын өндіруге мүмкіндік туғызады
<variant>Қисынды сөзді жітілдіреді
<variant>Оқушысы жазбаша бақылауда аз жұмыс жасайды
<question1>Эмприкалық деңгейде қолданылатын зерттеу әдістерінің ішңнде айырып көрсетіледі:
<variant>Сауалнама
<variant>Ғылыми бақылау
<variant>Абстаркциялау
<variant>Экстраполяция
<variant>Үлгілеу
<question1>Шетелдік білім беру мазмұнының компоненттері:
<variant>Тақырыптар
<variant>Жағдаят
<variant>Техникалық құрал
<variant>Үйде арналған кітап
<variant>Технология
<question1>Портфолио немесе тілдік портфель, жұмыс материалдарының жиынтығы:
<variant>оқушылар мен мұғалімдерге белгілі бір кезеңдегі оқуға жеке және бірігіп жұмыс көлемін бағалауға мүмкіндік беріледі
<variant>оқушының шетел тіліндегі жетістіктерінің сипаттарын және оның мәдениетаралық қатысымдық құзыреттілігінің даму динамикасын анықтауға мүмкіндік береді
<variant>шетел тілін меңгеруде оқушылардыңоқу әрекетінің тәжірбиесін ұсынады
<variant>оқушының мектептегі әрекетінің сипаты туралы ұсынысын береді
<variant>оқушының мектептегі және үйдегі әрекетін бекітеді
<variant>оның когнитивті қабілеттіліктері туралы шешім қабылдауға мүмкіндік береді
<question1>Грамматикалық минимумда іріктеуде қойылатын ең басты талаптар:
<variant>жалпылылығы
<variant>жаттығу
<variant>қолдану
<variant>грамматикалық әрекетті
<variant>танысу
<question1>Оқушылыр мәтіндегі бар ақпаратты алып, сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіру барысында сабақ міндеттері:
<variant>диологты іскерліктерді қалыптастыру
<variant>үйрететін оқу түрі
<variant>хат жаза білу іскерліктерін қалыптастыру
<variant>көре оқу түрі
<variant>оқу техникасы табылады
<variant>монологты іскерліктерді қалыптастыру
<question1>Шетел тілі бойынша өзіндік жұмыс- дамытудың керекті шарты:
<variant>оқудың стратегиялары
<variant>шапшаң оқу
<variant>хаттар және жазбаша сөз
<variant>парасат
<variant>шығармашылық
<question1>Шетел тілі сабағында мұғалімнің іс-әрекеттерін бағалау үшін қолданылатын өлшемдер:
<variant>Сабақтағы іс-әрекеті
<variant>Сабаққа әзірленудің сапалығы
<variant>Оқушылардың белсенділігі
<variant>ТОҚ-ны қолдану
<variant>Оқушылардың қызығушылығы
<variant>Оқытушының кескін-келбеті
<question1>С.С Қүнанбаева бойынша мән-мәтіндік қарым-қатынастың кезеңдері:
<variant>Қарым-қатынастың типтік жағдаяттарын үлгілеу кезеңдерi
<variant>Мәнмәтіндік негізделген қарымқатынасқа дайындық кезеңі
<variant>Мәдениетаралықщатысымдық қарымқатынас кезеңi
<variant>Үлгіні трасформациялауға дайындау кезеңі
<variant>Метатілдік іскерліктерді қалыптастыру кезеңдері
<variant>Мән мәтіндік қарымқатынастың дағдыларының қалыптасқандығын тексеру кезеңі
<question1>Қазакстан Республикасы Ұлттық білім беру жүйесінің жаңасатылары;
<variant>ЖОО-дан кейінгі білім беру
<variant>Орта техникалық білім беру
<variant>Бакалавриат
<variant>Мектептен кейінгі білім беру
<variant>Аспирантура
<question1>«Зерттеу әдістері» әдістемелік категория:
<variant>Болмыс құбылыстарын тану мен зерделеу тәсілдері;
<variant>Қолда бар заңдылықтардың керініс табуы мен жинактауы
<variant>Өзара байланысты жэне бірлік құрушы элементтердін жиынтығы
<variant>Окыту барысында оқушы үйренуге тиістінің бәрі
<variant>Оқу-техникалық материалдар кешені
<variant>Жалпы оқу үрдісі мен оның құраушы бөліктерін аныктайтын қағидалары
<question1>Дағдылары калыптастыру тілдік тапсырмалардың шешуі болып табылады:
<variant>Фонетико-графикалық
<variant>Орфографиялық
<variant>Графикалық
<variant>Фонетикалық
<variant>Лексикографикалық
<variant>Грамматикалықаударма
<question1>Оқытудың аудиовизуалдык құралдары бөлінеді:
<variant>Видеограммалар
<variant>Көрнекі
<variant>Стереограммалар
<variant>Монофонограммалар
<variant>Фонограммалар
<question1>Ұйымдастыру әдісіне карай окыту:
<variant>ақпаратты
<variant>аралас
<variant>оқу
<variant>жеке дара
<variant>ұжымдық
<question1>Тексеру мен бағалаудың негізгі қызметтері:
<variant>Тексерушілік
<variant>Үйретушілік және білім берушілік
<variant>Тәрбиелеушілік
<variant>Логикалық
<variant>Бақылаушылық
<variant>Фронтальды
<question1>Шеттілдік білім берудің әдіснамалық ұстанымдары қоспайды:
<variant>Қатысымдык
<variant>Сабақтастык
<variant>Лингвистикалық
<variant>Тұлғаға орталықтанғандық
<variant>Когнитивтік
<question1>Проблемалық жағдаят функциялары:
<variant>Тексеруші
<variant>Ұйымдастырушы-ынталандырушы
<variant>Негіздеуші
<variant>Кешіруші
<variant>Қатысымдык-оқытушы
<question1>Оқушылардың дағдыларын және білімдерін тексеретін ідістер:
<variant>Ауызша сұрау
<variant>Үй жұмысының тексерілуі
<variant>Ағымдағы бақылау
<variant>Алдын ала бақылау
<variant>Жылдық бақылау
<variant>Топтық жұмыс
<question1>Қатысым мен мәдениетті зерделеудегі амалдар (У.Харт жәнеС.С. Құнанбаева):
<variant>Дидактикалық амал
<variant>Бейдәстүр амал
<variant>Орталықтык амал
<variant>Диалектикалық амал
<variant>Дәстүрлі амал
<question1>Сөз актілері типтерге бөлінеді:
<variant>Локутивтік емес
<variant>Иллокутивтік
<variant>Делокутивтік
<variant>Перлокутивтік
<variant>Экстралокутивтік
<question1>Қарым-қатынасты үлгілейтін жаттығулардын типтері:
<variant>Нұсқалық-жағдаяттык жаттығулар
<variant>Жағдаяттықәрекеттік жаттығулар
<variant>Метатілдік материалмен танысуды камтамасыз ететін жаттығулар
<variant>Сөз әрекетінін әралуан түрлерінде қарым қатынастың процессуалдықаспектілерін калыптастыратын жаттығулар
<variant>Креативтікжағдаяттық жаттығулар
<variant>Креативтік шығармашылық жаттығулар
<variant>Жағдаяттыкиптік жаттығулар
<question1>Технология қай тілінен аударылған?
<variant>Грек
<variant>Ағылшын
<variant>Неміс
<variant>Орыс
<variant>Барлығы дұрыс
<question1>Тіл сабағына дайындалу кезеңінде сабақ міндеттері:
<variant>сабақ басында үйге берген сабақты тексергеннен кейін
<variant>сабақтың корытындылаушы бөлігінде
<variant>Бағалау кезінде сабақтын корытындылаушы бөлігінде
<variant>сабақтың орталық белігінде
<variant>жаңа материалды бекіту кезеңінде
<question1>Оқудың функционалдық түрлері:
<variant>Зерделей оқу
<variant>Таныса оқу
<variant>Қарап шығу
<variant>Баяу оқу
<variant>Жүгірте оқу
<question1>«Шет тілін окытудың мазмұны» әдістемелік категория ретінде сипатталады...
<variant>Іріктеудің белгілі ұстанымдарынын бар екендігін
<variant>Құбылыстарды тану және зерделеу тәсілін
<variant>Жалпы оқу үрдісіне және оның құраушы беліктеріне койылатынталаптарды аныктайтын қағидаларды
<variant>Өзара байланысты және бірлік құрушы элеметтердің жиынтығын
<variant>Оқу әдістемелік материалдар кешенін
<question2>Психологиялық әдебиетте дағдыны қалыптастырудың кезендері:
<variant>Таныстырушы-дайындық
<variant>Синтездеуші
<variant>Талдаушы
<variant>Жағдаяттық нұсқалаушы
<variant>Қалыптастырушы
<question2>ШТ оқытуда оқытудың техникалық құралдарын бөледі:
<variant> Дыбыстық -техникалық
<variant>Жарық сөзгіштер
<variant>Жарық техиикалық
<variant>Бағдарланған
<variant> Аудиовизуалдык
<question2>Қазіргі оқулықтар құрамы:
<variant>Аудиовизуалды оқулықтар кіреді
<variant>Түсініктеме сөздіктер
<variant>Видеограммалар
<variant>Видеофонограммалар
<variant>Арнайы сөздіктер
<question2>А.Н. Щукиннің классификациясы бойынша оқыту әдістемесініңәдістемелік категориялары:
<variant> Практика
<variant>Өзін-өзі түзету
<variant>Түзету
<variant>Өзін-өзі багалау
<variant>Таныстыру
<variant>Жаттықтыруға қатысу
<question2>Шеттілдік білім берудің әдіснамалық ұстанымдары:
<variant>Сабақтастық
<variant>Білімдік
<variant>Тұлғаға орталықтанғандық
<variant>Құзыреттілік
<variant>Лингвистикалық
<variant>Кәсіптік бағдарланғандық
<question2>Шеттілдік білім берудің (пәнаралық конструктігін) құрамдық нысандары:
<variant>тұлға
<variant> Бөтен сaна
<variant>Бөтен субъект
<variant>Бөтен мәдениет
<variant>Бөтен тұлға
<question2> Қазіргі оқулықтар құрамы:
<variant>Аудиовизуалды оқулықтар кіреді
<variant>Түсініктеме сөздіктер
<variant>Видеограммалар
<variant>Видеофонограммалар
<variant>Арнайы сөздіктер
<question2>Тыңдап түсінуге үйрету жанама қарым-қатынас актісі ретінде оқушылардың қабілеті болуын талап етеді:
<variant>Қарым-қатынастың қатысымдық-аффективтік қызметін атқару
<variant>Мәтінді қайта айтып берудің жоспарын құру
<variant>Аудиомәтіннің негізгі мазмұнын айтып беруін
<variant>Диалог құру
<variant>Қарым қатынастың қатысымдық реттеушілік қызметін атқару
<variant>Мәтінді ана тілінде айтып беру
<variant>Тыңдаган мәтіннің негізінде қарымқатынастың қатысымдық ақпараттық қызметін
<question2>Тілдік биография нені зерттейді?
<variant>Шетел тілі қалай, не үшін және қайда оқылғанын
<variant>тарихын
<variant>тілін
<variant>міндетін
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Фильмді көрсету әдістері
<variant>дауысын шығармай
<variant>қызықты жерлерін көру
<variant>үзінді көру
<variant>теріс қарап көру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>«Әсемдікті сезіну, адамгершілік қасиеттің шарты» - деп қай ғылым айтты?
<variant>В.Г. Белинский
<variant>А.А. Алхазшвили
<variant>Г.В.Рогова
<variant>В.Л. Салкин
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарының басты мақсаты?
<variant>жеке бас тәжірибесін жетілдіре түсуге көмектеседі
<variant>өз пікірін қалыптастыру
<variant>білім деңгейін көтеру
<variant>сөйлеу мәдениетін дамыту.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі пәндері оқушыларға қандай ықпал жасайды?
<variant>тұлға ретінде жетілуге қоғамда өз орнын табуға
<variant>тыныс - тіршіліктен хабардар болуға
<variant>тілдік қарым- қатынас жасауға
<variant>айтылған және жазылған мәтіндерді түсінуге.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Оқушының қарым - қатынас жасай білу біліктілігін жетілдіру барысында неге үлкен көңіл бөлінеді?
<variant>оқушының жеке басына
<variant>оқушының түр-тұлғаына
<variant>оқушының сөйлеу мәнеріне
<variant>оқушының сана - сезіміне
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?
<variant>4- түрге
<variant>7- түрге
<variant>8- түрге
<variant>9- түрге
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?
<variant>сөйлесу, қарым - қатынас, объективті тұрғыдан бағалау
<variant>біріні - бірі түсіну
<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі
<variant>қарым қатынас жасауын арттыру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Коммуникативтік оқыту технологиясы неге негізделген әдістеме?
<variant>пікір алысуға негізделген әдістеме
<variant>ғылымы әдістеменің объективті әдістеме
<variant>сөйлеу қабілетін жетілдіру әдістеме
<variant>барлығы дұрыс
<variant>коммуникативтік оқыту әдістеме
<question2>«Сөйлеу және ес механизимдері» атты еңбектің авторлары кімдер?
<variant>И.Н. Борисенко, В. Пенфильд, Л. Робентс
<variant>Л.Робентс, Е.В. Жирова
<variant>Ф. Оңгарсынова, А.В. Тихомирова
<variant>А. В.Басов М. Г. Горунов
<variant>барлығы дұрыс
<question2>«Өздік» сөзінің мағынасы қандай?
<variant>тәуелсіз әрекетке қабілетте болу
<variant>мақсаты, бағыты бір
<variant>өздігімен жұмыс жасайтын
<variant>өздік жұмыс ішкі басқарумен байланысты
<variant>барлығы дұрыс
<question2>СӨЖ ұйымдастыру мәселелерін кімдер зерттеді?
<variant>Бутягина К.Л., Сорокина Т.В.
<variant>Ф. Оңғарсынова
<variant>К.Ушинский
<variant>В.Шуркова
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Жазбаша оқитын оқушылар үшін
<variant>нашар оқитын оқушылар үшін
<variant>қабілеті нашар оқушылар үшін
<variant>қабілеті жоғары оқушылар үшін
<variant>мылқау балалар үшін
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жазбаша аудармамашықтандырудың қай сатысына жатады?
<variant>бірінші сатысына
<variant>оныншы сатысына
<variant>соңғы сатысына
<variant>үшінші сатысына
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі дегеніміз не?
<variant>шет тілі үлкен тәрбиелік диапазон
<variant>адамгершілік қасиеттің шарты
<variant>сезімнің жоғары маңыздылығы
<variant>көркемдік талғам
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоғары сыныптарда бағдарда оқыту неге сүйенеді?
<variant>базалық білім негізіне сүйенеді
<variant>бағдарлама жасауға сүйенеді
<variant>мамандық тандауға сүйенеді
<variant>танып процессіне сүйенеді
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарында қандай жұмыстар ауқымды анықталады?
<variant>тілді ауызша, жазбаша қолдану, мәтіндермен жұмыс істеу
<variant>коммуникативтік іс - әрекет
<variant>тақырыптарды таңдау
<variant>мәдени құндылықтарды анықтау
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?
<variant>4- түрге
<variant>7- түрге
<variant>8- түрге
<variant>9- түрге
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Балалар психологиясын зерттеген мамандар теледидар жайлы қандай ойда?
<variant>Бала психологиясына кері әсер келтіреді
<variant>Бала мінезі тқйық болып қалыптасады
<variant>Бала психологиясына зиян
<variant>Бала психологиясына қауіпті
<variant>барлығы дұрыс
<question1>Сабақтар қандай материалды қолдана отырып әрекетін іске асырады?
<variant>аутентті материалдар
<variant>интеактивті материалдар
<variant>мониторинг әдістер
<variant>әдеби - шығармашылық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?
<variant>4- түрге
<variant>7- түрге
<variant>8- түрге
<variant>9- түрге
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?
<variant>сөйлесу, қарым - қатынас, объективті тұрғыдан бағалау
<variant>біріні - бірі түсіну
<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі
<variant>қарым қатынас жасауын арттыру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>СӨЖ ұйымдастыру мәселелерін кімдер зерттеді?
<variant>Бутягина К.Л., Сорокина Т.В.
<variant>Ф. Оңғарсынова
<variant>К.Ушинский
<variant>В.Шуркова
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Тілдік қарым -қатынас қандай бағыттарға бөлінеді?
<variant>әлеуметтік - мәдени, коммуникативтік тіл білімі
<variant>этнографиялық мәдени
<variant>пікір алысу, талдай алу
<variant>грамматикалы, лексикалық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Сабақтар қандай материалды қолдана отырып әрекетін іске асырады?
<variant>аутентті материалдар
<variant>интеактивті материалдар
<variant>мониторинг әдістер
<variant>әдеби - шығармашылық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Проблемалық ситуациялар сабақты өткізудегі пайдасы
<variant>оқушылардың логикалық қабилеттерін, өз бетімен жұмыс істеуін арттыру
<variant>проблемалық ситуацияларды шешу
<variant>оқушылардың білім сапасын қөтеру
<variant>жұмыс жасаудың бір салалы проблемалық ситуациялар туғызу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шетел тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тужырымдасында анықталған?
<variant>2015 жыл
<variant>2008 жыл
<variant>2009 жыл
<variant>2030 жыл
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қай психологтың ойынша баланың абстрактілі ойлау қабилеті шет тілімен байланысты жоғарлайды?
<variant>Е.В. Жиркова
<variant>А.В. Верещагина
<variant>Ф. Оң ғарсынова
<variant>Т.В. Рогова
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Еуропалық Достастық елдерінде еуропалық стандарттар қай жылы жасалды?
<variant>90ж
<variant>91ж
<variant>89ж
<variant>92ж
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Тілдік портфель мағынасын қалай түсінесің?
<variant>Тіл білімінің деңгейін бекітетін куәлік
<variant>сынақ кітапшасы
<variant>ведомость
<variant>студенттік билет
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Жазу іскерліктеріне нелер жатады?
<variant>Орфография, пунктуция
<variant>Фонетика
<variant>Морфология
<variant>Стилистика
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Рюшликон қаласында халықаралық симпозиум қай жылы өтті?
<variant>1991ж
<variant>1992ж
<variant>1993ж
<variant>1995ж
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Тілдік биография нені зерттейді?
<variant>Шетел тілі қалай, не үшін және қайда оқылғанын
<variant>тарихын
<variant>тілін
<variant>міндетін
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Сабақта қандай диаграмманы қолданасың?
<variant>Венн
<variant>Ойын
<variant>Сұрақ -жауап
<variant>Басқатырмақ
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Шетел тілін оқытудың мақсаты
<variant>Оқушылардың санасында мәдениетаралық коммуникация іскерліктерін қалыптастыру
<variant>ойлау
<variant>болжау
<variant>жазу
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Шет тілін меңгеруге ана тілінің тигізетін тиімді ықпалын психологтар не деп атайды?
<variant>Тасымал
<variant>Буын
<variant>екпін
<variant>буын үндестігі
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Portfolio -мағынасы нені білдіреді?
<variant>Студенттердің өзін-өзі тексеру және бағалау
<variant>өзара қарым-қатынас
<variant>пікірталас
<variant>ойлау
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Portfolio дәстүрлі түрде қай елде қолданылып келді
<variant>Франция
<variant>Ұлыбритания
<variant>АҚШ
<variant>Қазақстан
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Portfolio элементтері қандай оқулықтарды қамтиды?
<variant>English File
<variant>Macmillan
<variant>Headway
<variant>Inside out
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>PEL -қандай бөлімдерден тұрады?
<variant>Тілдік паспорт, тілдік биография
<variant>Жаңалықтар
<variant>Хабарландыру
<variant>Досье
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Технология қай тілінен аударылған?
<variant>Грек
<variant>Ағылшын
<variant>Неміс
<variant>Орыс
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Технология сөзінің мағынасы қандай?
<variant>Білім беру әдісі
<variant>жазу
<variant>сауат ашу
<variant>шеберлік
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Педагогикалық технологияға алғаш анықтама берген кім?
<variant>В.Беспалько
<variant>Атутов. П
<variant>Поляков. В
<variant>Лихачев. Б
<variant>Барлығы дұрыс
<question2>Оқушының сөйлеу мәнеріне әсері мол қасиет?
<variant>әсемдік жайлы сезім және талғамды дамыту
<variant>білгірлік
<variant>белсенділік және сыпайылық
<variant>зеректік ойшылдық
<variant>барлығы дұрыс
<question2>«Әсемдікті сезіну, адамгершілік қасиеттің шарты» - деп қай ғылым айтты?
<variant>В.Г. Белинский
<variant>А.А. Алхазшвили
<variant>Г.В.Рогова
<variant>В.Л. Салкин
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі сабақтарының басты мақсаты?
<variant>жеке бас тәжірибесін жетілдіре түсуге көмектеседі
<variant>өз пікірін қалыптастыру
<variant>білім деңгейін көтеру
<variant>сөйлеу мәдениетін дамыту.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі пәндері оқушыларға қандай ықпал жасайды?
<variant>тұлға ретінде жетілуге қоғамда өз орнын табуға
<variant>тыныс - тіршіліктен хабардар болуға
<variant>тілдік қарым- қатынас жасауға
<variant>айтылған және жазылған мәтіндерді түсінуге.
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Оқушының қарым - қатынас жасай білу біліктілігін жетілдіру барысында неге үлкен көңіл бөлінеді?
<variant>оқушының жеке басына
<variant>оқушының түр-тұлғаына
<variant>оқушының сөйлеу мәнеріне
<variant>оқушының сана - сезіміне
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Жоба жұмысын қорғау барысы неше түрге бөлінеді?
<variant>4- түрге
<variant>7- түрге
<variant>8- түрге
<variant>9- түрге
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Коммуникативтік оқыту технология барысында қандай қорытындылар жасауға болады?
<variant>сөйлесу, қарым - қатынас, объективті тұрғыдан бағалау
<variant>біріні - бірі түсіну
<variant>коммуникативтік оқыту әдістемесі
<variant>қарым қатынас жасауын арттыру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Коммуникативтік оқыту технологиясының мақсаты?
<variant>шет тілі мәдениетін пікір алысу нәтижесін меңгеру
<variant>пікір алысу арқылы үйрету
<variant>жан - жақты зерттеу
<variant>шет тілінде пікр алысу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қоғамдық - гуманитарлық бағдар не көздейді?
<variant>жан-жақты білім беруді көздейді
<variant>мәдени ғылым беруді көздейді
<variant>оқытуды, сөйлеуді көздейді
<variant>жазу талаптарын көздейді
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Оқытудың тәрбиелік мақсаттары неше бағытта нақтыланады?
<variant>4 - бағытта
<variant>1- бағытта
<variant>1- бағытта
<variant>15- бағытта
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Тілдің қарым - қатынас жасау неше бағытта асырылады?
<variant>3 - бағытта
<variant>6- бағытта
<variant>25- бағытта
<variant>12- бағытта
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шет тілі пәнінен жоғары сыныптардағы басты міндеті
<variant>тілдік қарым - қатынас жасай алу біліктілігін жетілдіру
<variant>тілдік қарым- қатынас жасай алмау
<variant>тәрбиелік, мәндік қатынас жасау
<variant>этеографиялық жағдайларды оқып білу
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Сабақ оқу тәрбиесіндегі орны
<variant>сабақ- оқу тәрбие процесінің жүрегі
<variant>сабақ - негізгі құрылым
<variant>оқытудың бірден- бір қызметі
<variant>оқытудың тәрбиелік сипаты
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Эстетика сөзінің түсінігі
<variant>«эстетика» - гректің «эстетиз», сезімдік, дарындылық
<variant>«эстетика»- латынның «эстетиз» ойшылдық, тынымдылық
<variant>«эстетика»- гректің «экстетиз» тәрбие
<variant>«эстетика»- гректің «экстетит» ғылым,білім
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Шетет тілін білмеген адамға жаңаша өмір сұру мүмкін емес қай жылғы білім тужырымдасында анықталған?
<variant>2015 жыл
<variant>2008 жыл
<variant>2009 жыл
<variant>2030 жыл
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Эстетика Ғылыми термин ретінде ең алғаш қолдануы
<variant>1750 жылы
<variant>1496 жылы
<variant>1900 жылы
<variant>1756 жылы
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Қоғамдық - гуманитарлық бағдар не көздейді?
<variant>жан-жақты білім беруді көздейді
<variant>мәдени ғылым беруді көздейді
<variant>оқытуды, сөйлеуді көздейді
<variant>жазу талаптарын көздейді
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Әсемдікті тануға тәрбиелеу
<variant>оқушының бойында өнерге және шындыққа қолыптастыру
<variant>еңбек пен ғылым сапасын арттыру
<variant>оқушының, бойында сулулықты дамыту
<variant>әсемдікті, моданы қалыптастыру
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Бүгінгі таңда педагогика саласының дамуына кімдер үлес қосуда?
<variant>мектеп мұғалымдері мен жоғары оқу орны оқытушылары
<variant>білім және ғылым министірлігі
<variant>класс жетекшілері және кураторлар
<variant>академиктер, профессорлар
<variant>барлығы дұрыс
<question2>Эстетикалық көзқарастарда неше қол жеткізу болады?
<variant>әлеуметтік адамгершілік қасиеттерге қол жеткізу
<variant>табиғатқа және туған жерге деген сүйіспеншілігін арттыру
<variant>оқушылардың эстетикалық тәрбиесін арттыру
<variant>ауыл жастарының мәдени құндылықтарын арттыру
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Шет тілдерін оқытудағы ерекшіліктері
<variant>объективті және субъективті себебі
<variant>факультативтік, тереңдетілген
<variant>кәсібі саралап оқыту
<variant>тілдік базаны меңгеру
<variant>барлығы дұрыс
<question3>Объективті себебі
<variant>халық шаруашылығының түрлі салаларды шет тілін меңгерген мамандар болуы
<variant>шет тілдерін меңгеру әрбір оқушының меке бас қызығушылығы
Дата добавления: 2015-08-29; просмотров: 71 | Нарушение авторских прав
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
<question1>Оқушылардың монолог тү рінде Future in-the-Past ты меңгеру барысындағы сабақ міндеттері: | | |