Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1



Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

 

Урок – подорож

До принцеси Каліграфії

в країну Букляндію

 

Різні методики

по виробленню каліграфічних навичок

у 1 класі

Учитель

Шмагайло І.С.

 

2013 р.

Мета: закріплювати уміння учнів писати вивчені букви; вдосконалювати навички каліграфічного письма і звуко – буквеного аналізу; розвивати увагу, уяву, логічне мислення; виховувати охайність, доброту.

Хід уроку

 

І. Організація класу.

- Добрий день, діти! У нас сьогодні дуже багато гостей, тож давайте привітаємося до них.

(Ввімкнувся „чарівний телевізор”)

Принцеса Каліграфія:

- Доброго дня, дорогі діти! Я – принцеса Каліграфія, запрошую усіх вас у своє королівство Букляндію. Але шлях до королівства нелегкий. І хто здолає всі перешкоди, буде нагороджений золотими зернятками – літерками.

 

ІІ. Актуалізація знань.

- Отже вирішено, подорожуємо!

- А що ми знаємо про Букляндію?

(Це країна букв. Позначають голосні і приголосні звуки. Мають “секрети”).

- Що беремо із собою листок паперу, ручку, олівець, пластилінові джутики, планшет і гарний настрій.

 

ІІІ. Робота над темою уроку.

1.Про поставу під час письма..

Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь,

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь!

 

2. Звуко-буквений аналіз слів.

- Як ми будемо подорожувати?

(Пішки, на літаку, поїздом, на велосипеді, на кораблі).

- Ми виберемо той вид транспорту, у назві якого більше звуків, ніж букв.

Поїзд (- 0 = 0 - -) звуків 6, букв 5.

Корабель (- 0 – 0 – 0 =) звуків 7, букв 8.

Літак (= 0 – 0 -) звуків 5, букв 5.

 

- Подорожуємо поїздом!

 

 

3. Робота над виробленням каліграфічних навичок.

 

1 вид. Іде поїзд наш невпинно

До казкової країни,

Бо господарі привітні

Нас чекають до гостини!

Письмо „паровоза із вагончиками”

(„Великий паровоз” на висоту великої букви, а „вагончики” – на висоту рядкової букви).

 

 

 

2 вид. Письмо овалів.

Поїзд їде і пускає кільця.

 

 

3 вид. І гори стають перед нами на шляху. Ми їх здолаємо.

„Гори” високі і низькі.

 

 

 

4 вид. І ось перед нами море, а в морі грають хвилі.

Письмо маленьких і великих „хвиль”.

 

 

IV. Фізкультхвилинка.

 

-Приїхав наш поїзд. Далі треба іти пішки до палацу Каліграфії. І тому перед дорогою треба відпочити.



 

Раз! Два! Всі присіли,

Потім вгору підлетіли;

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі –

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли,

Ніжками затупотіли.

Дев’ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

 

4.Гра «У яких букв є такі елементи?».

- Хтось іде нам назустріч!

- Хто ви такі? Що з вами трапилося?

 

Літерки:

- Ми – літерки!

Ми по стежечці ішли, пісеньку співали,

Ніжним квітам новину, ми розповідали:

- А ми букви знаємо!

Раптом вітер-пустунець збоку налетів

І всі частинки букв він розгубив!

То ми їх зібрали у кошик і хочемо,

щоб ви допомогли впізнати, з яких букв частинки?

(Літерки виставляють на магнітну дошку елементи, а діти називають букви і записують).

 

- Дякуємо вам, діти! Щасливої подорожі!

 

6. Гра» Клубочок букв». (Усно).

 

Вітер – пустунець:

- А я пісню літерок спіймав і собі співаю:

- А я букви знаю!

Ой, що я наробив!

 

 

Букви всі перемішались

І як захотіли, склались.

- Діти, допоможіть мені впізнати їх!

- Дякую! Я полетів далі!

 

7. Ліплення букви.

- Полетів вітерець, розсердив хмарку і скоро, мабуть, почнеться дощ.

Але дощу ми не злякаємось, всі від нього під парасольку заховаємось.

- На яку букву схожа парасолька? (Р).

- Зі скількох елементів складається буква Р? У яких літерах ми вже зустрічали ці елементи?

(Два джгутики довжиною 11 см.)

 

- А тепер уважно стежте за мною. Ми починаємо ліпити велику букву Р. З першого джгутика утворюється похила із заокругленням внизу. З другого джгутика робимо „капелюшок” для похилої.

 

8. Складання слів із букв.

Ручка:

- Я, Ручка, попала під дощ. У цій країні навіть краплинки літери! Ось скільки краплинок у мене на парасольці.(Г Р І А К М ).

Складіть із них слова.

(Грім, грак, рік, рак, мак, ріпа, маг).

- Молодці!

 

9. „Магічні” перетворення.

Маг:

- О! Мене тут згадували! Я – маг. Я можу перетворювати одні букви в інші!

 

- Хіба я не молодець?

 

10. Гра „Шифрувальники“.

- Ось ми дійшли до палацу принцеси Каліграфії. Але вартові нас не пускають, бо треба розшифрувати пароль.

Азбука – до мудрості сходинка. (Кожній букві - №)

А Б Д З И І К М Н О Р С Т У Х

1 2 6 10 11 12 15 17 18 19 21 22 23 24 26

 

11. Зрізаний запис.

 

Каліграфія:

- Любі друзі! Я вас усіх чекала і побажання приготувала.

Що за магія? Хто з’їв побажання?

 

Буквоїд:

- Це я, Буквоїд, з’їв ваші літерки, бо я такий голодний.

Каліграфія:

- Що ж, діти, постарайтесь прочитати побажання?

 

(Всіх дітей Каліграфія нагороджує золотими зернятками – літерами).

Буквоїд:

- А як же я?

- І тобі дамо зернятка – літерки, а з’їсти їх можеш, як прочитаєш.

 

IV. Підсумок уроку.

- Подорож закінчилась! На все добре.

(Кращі роботи виставляються на зразкову дошку королівства Букляндії).

 

 


Дата добавления: 2015-08-29; просмотров: 32 | Нарушение авторских прав




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
дисциплинирова ы ветре ый | Социологическое наблюдение- метод сбора первичной социальной информации об изучаемом объекте путем направленного, систематического и непосредственного визуального и слухового восприятия

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.016 сек.)