Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема: «Путешествие в деревню «Сказкино»



Дата:04.12.14

Группа: середня

Розділ програми:

Вид заняття:

Тип заняття:

Форма проведення:

Тема: «Путешествие в деревню «Сказкино»

 

Програмовий зміст:

Задачі

 

Розвивальні

Розвивати інтерес і емоційне позитивне відношення до російських народних казок

Навчальні

Познакомить детей с историей создания сказок.. Уточнить знания детей о русских народных сказках.

 

Виховні

Виховувати бажання читати казки, розуміти сенс казок

Робота з розвидку мовлення

Продовжувати розвивати словниковий запас дітей

 

 

Хід заняття.

 

- Хлопці! Подивіться. До нас в гості прийшов Незнайко. Він не знає жодної російської народної казки. Давайте йому допоможемо познайомитися з казками.
- А ви любите казки? (Любимо)
Які російські народні казки ви знаєте? («Курочка ряба», «Колобок», «Ріпка», «Маша і ведмідь і т. д.)
- Молодці хлопці! Ви знаєте багато казок. А чи знаєте ви, чому казки називаються російськими народними? Я вам зараз розповім. Російський народ складав казки, щоб розповідати своїм дітям, навчати в життя розрізняти добро і

- А зараз я вас разом з Незнайкой запрошую в село «Сказкино», де живуть казки. Підем ми на паровозі. Вагончики, будуйте!
Діти встають за вихователем і «поїзд відправляється.
Вагончики, вагончики
По рейках торохтять.
Везуть в село «Сказкино»
Компанію хлопців.
Чух, чу, чух.

Вихователь звертає увагу дітей на будиночки і пропонує потягу зупинитися.
- Ось ми і приїхали в село «Сказкино». Подивіться, які гарні будиночки. На кожному будиночку висить замок. А щоб нам відкрити необхідно відгадати загадку. Слухайте уважно.
Чому так вийшло,
Що яєчко раптом розбилося?
Знає бабка, знає мишка,
Знає дід, а ти, малятко?
- Як називається ця казка? (Курочка ряба)

Вихователь знімає замок і відкриває віконця будиночка. У віконці видно зображення казки «Курочка ряба».
- Правильно! Яке яєчко знесла курочка ряба спочатку? (Золоте яєчко)
- Що сталося з яєчком? (воно розбилося).
- Як відреагували баба й дід? (Вони заплакали)
- Як заспокоїла їх курочка? (відповіді дітей)
-Яке яєчко краще золоте або просте? Чому? (Відповіді дітей)
- Молодці, хлопці! Давайте відкриємо наступний замок.

Знайшла одного разу мишка
Зовсім порожній будиночок.
Стала жити та поживати,
Так мешканців до себе пускати.
- Як називається ця казка? (Теремок)
Вихователь знімає замок і відкриває віконця будиночка. У віконці видно зображення казки «Теремок».
- Добре! Хто знайшов теремок перший? (мишка - Нарушка)
- Кого пустила в теремок мишка? (Діти перераховують



- Кого пустила в теремок мишка? (Діти перераховують героїв)
- Хто прийшов останнім? (Ведмідь)
- Давайте зобразимо ведмедя. (Діти зображують руху ведмедя)
- Що сталося, коли прийшов ведмідь? (Він зламав теремок)
- Чим закінчилася казка? (Відповіді дітей)
- Чого вчить ця казка? (Потрібно жити мирно під одним дахом)
Фізкультхвилинка
Стоїть у полі теремок, теремок
(Діти піднімають руки над головою, імітують «дах

 

Він не низький, не високий.
(Діти присідають і встають)
На дверях висить замок та замок
Хто б той замок відкрити би нам допоміг?
(Сцепляющій пальці рук у замок»)
Зліва зайчик, мишка праворуч
Відсуньте - кА засувку;
(Хитає головою вправо, вліво)
Зліва мишка, праворуч вовк -
Натискайте на замок;
Зайчик, мишка, ведмідь, вовк,
Відкривайте теремок!

Натискайте на замок;
Зайчик, мишка, ведмідь, вовк,
Відкривайте теремок!
(Намагаються розчепити пальці рук)
- Ми трохи відпочили, а тепер давайте постараємося відкрити залишилися замочки. Слухайте уважно.
Чекали маму з молоком,
А впустили вовка в дім.

 

Ким же були ці
Маленькі діти?
- Ким були ці діти? (Козенятами)
- Як називається ця казка? (Вовк і семеро козенят)
Вихователь знімає замок і відкриває віконця будиночка. У віконці видно зображення казки «Вовк і семеро козенят».
- Молодці! А скажіть, чи всіх козенят з'їв вовк? (Відповіді дітей)
- Чи Правильно вчинили козенята? Чого вчить ця казка? (Відповіді дітей)
- Чим закінчилася казка? (Коза врятувала своїх козенят)

- Як треба себе вести, коли ви залишаєтеся одні вдома? (Відповіді дітей)
- Правильно! Слухайте останню загадку.
Він пішов від злого вовка
І ведмедя удатного,
А лисицю рум'яний бік
Обдурити ніяк не зміг.
- Як називається ця казка? (Колобок)
Вихователь знімає замок і відкриває віконця будиночка. У віконці видно зображення казки «Колобок».
- Який колобок? (Круглий, рум

- Який колобок? (Круглий, рум'яний, неслухняний)
- Від кого пішов колобок? (Від зайця, від вовка, від ведмедя)
- Чому колобка з'їла лисиця? (Відповіді дітей)
- А яка лисиця в казці? (Відповіді дітей)
- Давайте зобразимо її. (Діти імітують рухи лисиці)
- Чого вчить ця казка? (Відповіді дітей)
- Правильно, хлопці! Ми всі загадки відгадали, замочки і віконця все відкрили. Ну

Незнайко, тепер ти будеш знати російські народні казки. А зараз нам пора повертатися додому. Хлопці, утворіть «поїзд».
Діти встають за вихователем, утворюють «поїзд».
Вагончики, вагончики
По рейках торохтять,
Везуть назад в групу
Компанію хлопців!
Чух, чух, чух.

Діти сідають на свої місця.
- Хлопці, де ми сьогодні побували? Що ми робили? (Відповіді дітей)
- Молодці! А тепер можете відпочити.

 

Дата:12.12.14

Группа: середня

Розділ програми:

Вид заняття:

Тип заняття:

Форма проведення:

Тема: «: Подорож у царство Золотої рибки.

»

 

Програмовий зміст:

Задачі

 

Розвивальні

розвивати уміння розпізнавати емоції і пояснювати їх можливі причини, відображати їх за допомогою міміки і жестів, розвивати вміння дітей емоційно відгукуватися на стан героїв;

 

Навчальні

створити умови для найбільш повного і вільного розкриття творчих здібностей засобами нетрадиційного малювання та казко терапії.ознайомити з нетрадиційними засобами малювання.розширити пізнання дитячого світогляду

Виховні

Виховувати бажання читати казки, розуміти сенс казок

Робота з розвидку мовлення

Продовжувати розвивати словниковий запас дітей

 

 

Хід заняття

Привітання.

Добрий день дорогі друзі. Сьогодні ми з вами відправимося в подорож по чарівній казці. Але спочатку давайте привітаємося.

Дивіться у мене в руках маленьке пухнасте сердечко, В серці людини є тепло, любов, дружба, тому ми будемо обережно передавати його по колу, називаючи один одного ласкавим ім'ям і даруючи при цьому посмішку, ось так: Добрий день Мариночка (передати іграшку і посміхнутися).

Дивіться сердечко повернулося до мене, а кожен з нас отримав гарний настрій та щиру посмішку.

Вхід до казки.

А тепер саме час вирушити за казкою. Сьогодні ми з вами побуваємо в країні Золотої рибки. Де вона живе? (Відповіді дітей). Тобто всі ми зрозуміли, що сьогодні ми будемо в гостях на морському дні. Давайте станемо в гурт, закриємо очі і скажемо чарівні слова.

Місяць з сонцем зустрічаються

Чарівна казка починається.

Відкривайте очі, подивіться, ми з вами вже в королівстві Золотої рибки. Навколо нас блакитне марево, а ми з вами бачимо різних мешканців підводного королівства. Он рухається краб, покажіть як він пересувається (діти йдуть по колу, виставивши вперед руки - клішні, імітуючи краба). А ось веселі медузи, покажіть як вони грають (пострибати на двох ногах). Далі ми бачимо рибу-їжака, вона відчула нашу присутність і стала як кулька, покажіть будь ласка (імітування), а ось зграйка веселих рибок, покажіть як вони плавають (показати за допомогою рук). Молодці, ви всі справилися з цим завданням.

Емоційна гімнастика.

А тепер подивіться, ми прийшли до будиночка сім'ї восьминога. Восьминіжки гуляють біля будиночка, але у кожного з них свій настрій. (Перед дітьми розкладаються малюнки восьминогів з різним виразом на обличчі)

Виберіть будь ласка собі кілька восьминогів. А тепер покажіть без слів, що він відчуває. А як ви думаєте, чому в нього такий вираз обличчя (кожній дитині надається час висловити свою думку. Психолог спостерігає, щоб діти відображали мімікою те що намальовано, а лише потім показували малюнок іншим. Допомагає вірно слова до розповіді).

Малювання.

Ми з вами дуже багато всього побачили під час нашої подорожі. Давайте намалюємо малюнок, щоб взяти з собою його в групу і він буде нам нагадувати про нашу чарівну подорож. Дивіться, у мене є білий аркуш. Доречі, якщо вас не влаштовують занятия в детском саду, то ви можете знайти нові заняття для дитячого садка на сайті for-children.ru. А яким кольором ви хотіли б його прикрасити (підвести дітей думки, що вода блакитна). Спочатку давайте змочивши весь лист водою (ватман один на всіх). Тепер ми можемо зафарбувати його блакитним кольором (малювання по вологому).

А тепер я поставлю вам різнокольорові плями, а ви за допомогою соломинок будете перетворювати їх на підводні рослини (направляючи струмінь повітря на пляму(робиться роздування). Подивіться який чудовий малюнок у нас вийшов. А тепер давайте намалюємо морських мешканців за допомогою долоньок і фарб (відбиток долоні горизонтально-рибка, долонька вертикально - медуза, відбиток, кулачком - морський коник). Подивіться яка незвичайна морська картина у нас вийшла. (Обговорення намальованого)

Зняття емоційної напруги.

Але подивіться, море стало неспокійним, хвилі гойдають всіх мешканців все сильніше і сильніше. Мабуть це шторм. Дуже неприємно і страшно перебувати під час шторму в морі. Давайте з вами проженемо страх. Візьміть листочки кольорового паперу. А тепер розірвіть їх на маленькі шматочки. Давайте зробимо велику купу шматочків паперу. А тепер кидайте догори шматочки. Ви відчуваєте як страх тікає від нас? (Повторити кілька разів).

Релаксація.

Подивіться, буря вгамувалася. Давайте з вами трохи відпочинемо. Лягайте на спинку, закрийте очі. Уявіть собі, що ви пливете на. Хвилі легенько хитають вас. Сонечко гріє ваше обличчя, ручки, ніжки. Вам дуже приємно, ви посміхаєтеся. Вам дуже легко дихається. Відчуйте як тепле повітря проходить через ваш ніс і біжить по всьому тілу. А тепер відчуйте, що вся напруга кудись поділося, ми веселі і сповнені сил. Відкрийте очі і посміхніться.

Зворотній зв'язок.

Нам пора повертатися з казки. Але для початку розкажіть мені, що ви сьогодні дізналися на занятті? Що ви робили? Чи сподобалося вам подорож?

Добре. А зараз давайте станемо в гурт, закриємо очі і скажемо чарівні слова

Місяць з сонцем зустрічаються

Казка з нами прощається

Відкривайте очі. До наступних зустрічей.

 

Дата:25.12.14

Группа: середня

Розділ програми:

Вид заняття:

Тип заняття:

Форма проведення:

Тема: «:.

»

 

Програмовий зміст:

Задачі

 

Розвивальні

розвивати уміння розпізнавати емоції і пояснювати їх можливі причини, відображати їх за допомогою міміки і жестів, розвивати вміння дітей емоційно відгукуватися на стан героїв;

 

Навчальні

створити умови для найбільш повного і вільного розкриття творчих здібностей засобами нетрадиційного малювання та казко терапії.ознайомити з нетрадиційними засобами малювання.розширити пізнання дитячого світогляду

Виховні

Виховувати бажання читати казки, розуміти сенс казок

Робота з розвидку мовлення

Продовжувати розвивати словниковий запас дітей

 

 

Хід заняття
Хлопці, сьогодні ми відправляємося в подорож по найцікавішому мирі літератури. Ми чекає політ на килимі-літаку, три зупинки - у казковому королівстві, у краї оповідань і у світі віршів. Всідайтеся зручно, відправляємося. (Звучить музика).

«Казкове королівство»

Чим відрізняється казка від оповідання? (Відповіді дітей) У казках відбувається те, чого не буває у звичайному житті. Звірі вміють розмовляти, люди користуються чарівними предметами. Які ви знаєте чарівні предмети? (Відповіді дітей) Мітла й ступа Баби-Яги, чарівний клубок, чарівна паличка, чоботи-скороходи, килим-літак, шапка-невидимка, кощеева смерть у яйці й т.п.

Дидактична гра «Відгадай казку»

Бабуся дівчинку дуже любила. Шапочку червону їй подарувала. Дівчинка ім'я забула своє. А ну, підкажіть ім'я її. (Червона Шапочка) На сметані мешен, На віконці стужен, Круглий бік, рум'яний бік Покотився... (Колобок) У батька був хлопчик дивний, Незвичайний - дерев'яний. Але любив папаша сина. Що за дивний Чоловічок дерев'яний На землі й під водою Шукає ключик золотий? Усюди ніс суне він довгий. Хто ж це?.. (Буратіно) У Золушки з ніжки звалилася випадково. Була не простою вона, а кришталевої... (туфелька) Всіх важней вона в загадці, Хоч і в льосі жила: Ріпку витягтися із грядки Дідові з бабкою допомогла. (Мишка з російської народної казки "Ріпка ") Чекали маму з молоком, А пустили вовка в будинок. Хто ж були ці Маленькі діти? (цапенята з казки «Вовк і семеро цапенят») Біля лісу, на узліссі Троє їх живе в хатинці. Там три стільці й три кружки. Три ліжечка, три подушки. Угадайте без підказки, Хто герої цієї казки? (Три ведмеді) Носик круглий, п'ятачком, Їм у землі зручно ритися, Хвостик маленький гачком, Замість туфельок - копитця. Троє їх - і до чого ж Брати дружні схожі. Відгадайте без підказки, Хто герої цієї казки? (Три поросята) Лікує маленьких дітей, Лікує пташок і звірів, Крізь окуляри свої дивиться Добрий доктор... (Айболит).

Дидактична гра «Чиї це слова?»

Дітям пропонується назвати героя казки, якому належить фраза й назва самої казки. «Я від дідуся пішов, я від бабусі пішов» (Колобок з казки «Колобок») «Не сідай на пеньок, не їли пиріжок» (Маша з казки «Маша й ведмідь») «Грубка, матінка, спрягти нас!» (Сестриця з казки «Гусаки-Лебеді») «Хто колосок знайшов? А хто зерно на млин носив? А тісто хто місив? Дрова носив? Пекти палив? Пироги хто пік? (Петушок з казки «Колосок») «У мене не вуси, а усищи, не лабети лaпищи, не зуби, а зyбищи - я нікого не боюся!» (Заєць із казки «Заєць-Хваста») «Як вискочу, як вистрибну - підуть клаптики по закоулочкам!» (Лисиця з казки «Заюшкина хатинка)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Динамічна пауза «Казка дасть нам відпочити»

Казка дасть нам відпочити. Відпочинемо - і знову в шлях! Нам радить Мальвіна: - Стане талія осикою, Якщо будемо нахилятися Вліво-Вправо десять разів. От Дюймовочки слова: - Щоб була спина пряма, Піднімайтеся на носочки, Немов тягнетеся до квіточок. Раз, два, три, чотири, п'ять. Червоної шапочки рада: - Якщо будеш стрибати, бігати, Проживеш ти багато років. Раз, два, три, чотири, п'ять. Повторите-Ка знову: Раз, два, три, чотири, п'ять. Дала нам казка відпочити! Відпочили? Знову в шлях! (Діти повторюють описувані рухи)

«Край оповідань»

Чим відрізняється оповідання від казки? (Відповіді дітей) В оповіданнях мова йде про те, що було насправді.

Дидактична гра «До якого оповідання ілюстрація»

«Кісточка» Л. Толстой «Хто сказав «мяу»? В. Сутеев «Разом тісно, а нарізно нудно» К. Ушинский «Як муравьишка додому поспішав» В. Біанкі «Лисичкин хліб» М. Пришвін

«Мир віршів»

Чим відрізняються вірші від оповідань? Вірші записують у стовпчик. От так. (Показ віршів у книзі) А оповідання записують у рядок. От так. (Показ прози в книзі). А ще у віршах деякі останні слова співзвучні. А потім подзвонили зайчатки: - Чи не можна надіслати рукавички? У цих віршах співзвучні останні слова - зайчатки й рукавички. А які слова співзвучні в наступних віршах? А потім подзвонили мавпи: - Надішліть, будь ласка, книжки! (Відповіді дітей) Мавпи й книжки. Ви довідалися, з якого добутку ці рядки? (Відповіді дітей) З вірша «Телефон». А хто автор цього вірша? (Відповіді дітей) Корній Іванович Чуковський.

Дидактична гра «Підкажи слівце»

Стала дівчинка кошеняти спати укладати. - От тобі під спинку М'яку... перинку. Зверху на перинку Чисту... простиральце. От тобі під вушка Білі... подушки. («Вусатий-Смугастий» З. Маршак) Мій веселий, дзвінкий м'яч, Ти куди помчався...навскач? Я тебе долонею ляскав. Ти скакав і лунко... тупотів. («М'яч» С. Маршак) Маша рукавицю надягла. - Ой, куди я пальчик... справи? Немає пальчика, пропав, У свій домишко не... потрапив! («Де мій пальчик» Н. Саконская) Якби в ялинки були ніжки, Побігла б вона по... доріжці. Затанцювала б вона Разом з нами, Застукала б вона... каблучками. («Ялинка» Е. Трутнева) У Танюши справ чимало, У Танюши багато справ, Ранком братові допомагала - Він з ранку цукерки... їв. («Помічниця» А. Барто) Мама спить, вона утомилася... Ну і я грати... не стала. Я вовчка не завожу, А сіла й... сиджу. («Посидимо в тиші» Е. Благініна) Падав сніг на поріг Кіт ліпив собі... пиріг. А поки ліпив і пік, Струмочком пірог... витік! («Пиріг» П. Воронько) А потім подзвонив ведмідь Так як почав, як почав.... ревіти. («Телефон» К. И. Чуковський)

Пальчиковая гімнастика «Ми на пальчиках уважали»

(по вірші И. Токмаковой) Ми на пальчиках уважали И жахливо реготали: Хіба це пальчики? Це ж просто хлопчики! От великий, смішний товстун, Любить хвастати просто так. Як справи? - запитай його. Він підстрибне, крикне: - В! Вказівний поманет, Погрозить, укаже шлях, А потім у носі застрягне: Десь ж треба відпочити! Середній палець - злий хлопчисько. Клацне по чолу - буде шишка, Щелк по кулі - лопне кулю, Щелк - і в непритомність комар. Безіменний до ранку Вибирає імена: Може Петя? Або Вова? Або Алла Пугачова? Хлопчик-з-Пальчик? Карабас? Всі вже було тищу раз! Набридло, спати пора, Краще виберу з ранку! А мізинець - мій улюбленець! Поведу його у звіринець, Ескімо йому куплю- Дуже маленьких люблю! Дітям пропонується намалювати на маленьких паперових колах різні пички й наклеїти їхньою солодкою водичкою на пальчики. Можна сходити в «гості»: доторкнутися більшим пальцем по черзі до інших пальців.

 


Дата добавления: 2015-08-28; просмотров: 43 | Нарушение авторских прав




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Жизнь жизнь непредсказуемая штука, никогда не знаешь что случиться сегодня или завтра, а может и сейчас, а такого поворота ожидали меньше всего. В 2015 году на Землю обрушился метеоритный дождь, 7 страница | Роман Хулии Наварро предоставляет читателю возможность коснуться одной из величайших загадок не только христианства, но и мировой истории. Аура таинственности окутывает Святое Полотно (его еще 1 страница

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.018 сек.)