Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Групах або парах

Людини. Небезпеки природного середовища | Техногенне середовище. | Виникнення пустель | II. ПОТОЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ | Режим харчування | Йога — шлях удосконалення 2 страница | Йога — шлях удосконалення 3 страница | Йога — шлях удосконалення 4 страница | Йога — шлях удосконалення 5 страница | Йога — шлях удосконалення 6 страница |


Читайте также:
  1. Завдання і зміст словникової роботи в різних вікових групах дошкільного закладу
  2. Методика художнього читання та розповідання в різних вікових групах
  3. МІЖОСОБИСТІСНІ СТОСУНКИ В ГРУПАХ
  4. О пожилых супружеских парах
  5. Особливості звуковимови дітей у різних вікових групах
  6. Специфіка занять з рідної мови в різновікових групах

Мета: дослідити правила купівлі, зберігання та обробки харчових продуктів.

Робоча гіпотеза: якість харчових продуктів можна оцінити за маркуванням на етикетках, зовнішнім виглядом та запахом.

Хід роботи:

1. Учні отримують зразки упаковок різних продуктів.

2. Аналізують інформацію, зазначену на упаковках, та заповнюють картку-бланк (роздавальний матеріал до уроку).

3. Роблять висновки щодо купівлі, зберігання та обробки харчових продуктів та складають відповідні пам’ятки.

ü Узагальнення групової діяльності учнів

Учні доповнюють свої записи інформацією за узагальненням і поясненням учителя.

Обов’язкова інформація на упаковках харчових продуктів:

§ назва продукту;

§ назва та адреса виробника;

§ інформація про вміст поживних речовин та калорійність продукту (склад продукту);

§ харчова та енергетична цінність;

§ термін придатності або термін зберігання, дата виготовлення;

§ умови зберігання;

§ маса продукту;

§ штрих-код, перші три цифри якого дають можливість визначити країну-виробника.

Не можна покупати продукт, якщо:

§ на упаковці не зазначено обов’язкових відомостей про продукт і виробника;

§ термін придатності продукту закінчився;

§ упаковка зім’ята або пошкоджена, герметичність упаковки порушена;

§ продукти мають неприємний запах, непривабливий вигляд;

§ його продають на стихійному ринку.

При зберіганні та обробці харчових продуктів необхідно:

§ додержуватись умов зберігання, зазначених на упаковці;

§ ретельно мити овочі та фрукти;

§ кип’ятити сиру воду, молоко;

§ зберігати в холодильнику готові страви, відкриті соки,

§ молочні продукти, консерви;

§ різати на окремих дощечках продукти, що їдять сирими, та ті, що підлягають обробці.

♦ Для допитливих

Що таке QR-код, або Дивні квадратики

Мабуть ви помітили, що з певного моменту вам на очі почали траплятися дивні

чорно-білі квадратики з якимось незрозумілим змістом. Вони трапляються на сайтах, у рекламі, на білбордах і навіть на візитках. Що це за символ такий і як його розпізнати — давайте розберемося.

Ці квадратики — так званий ОВ-код (від англ. циіск гевропзе — швидкий

відгук) — двовимірний штрих-код, розроблений японською фірмою Оеп$о-№ауе.

У цьому штрих-коді закодована різноманітна інформація, що складається із символів (включаючи кирилицю, цифри й спецсимволи). Інформація може бути будь-якого змісту: адреса сайту, телефон, електронна візитівка, координати розташування тощо.

Один QR-код може містити 7089 цифр або 4296 букв (це близько двох сторінок

друкованого тексту). Як правило, цей код зчитується спеціальними програмами, що

встановлюються на мобільні телефони чи планшети, після чого мобільник діє в залежності від виду інформації, закладеної в ОВ-код. Якщо це адреса сайту — відкриває сайт у браузері; якщо це електронна візитка — додає нового абонента до переліку контактів; якщо це звичайний текст (наприклад, інформація про товар) — просто виводить його на екран.

4. Перша допомога при харчових отруєннях

ü Пояснення вчителя

Методи профілактики-харчових отруєнь

Слід обов’язково мити руки перед їдою. Овочі, фрукти та ягоди, навіть з власної ділянки, також необхідно ретельно мити. Вибираючи продукти, слід дуже уважно вивчати якість

продукту. Чи не прострочений він? Чи є ознаки початку гниття або бродіння? Чи має продукт характерний запах або ж він «із душком»?

Улітку, коли починається грибна пора, поширюються харчові отруєння грибами. Щоб не отруїтися грибами, слід збирати тільки добре відомі їстівні гриби в екологічно чистих місцях. Грибна поляна поблизу хімзаводу — небезпечний варіант.

Будь-які гриби слід вживати в невеликих кількостях, а дітям їх взагалі краще не давати, оскільки гриби погано засвоюються організмом і можуть спричинити розлад травлення.

Як розпізнати харчове отруєння?

Перші ознаки харчового отруєння можуть виявитися як через 20-30 хвилин після вживання продукту в їжу, так і через 5 або навіть 10 годин. Це залежить від виду токсину, що спричинив отруєння. Зазвичай харчове отруєння супроводжується нудотою, блювотою, діареєю, болями в шлунку й кишечнику. У хворого також може підвищитися температура.

Сильні й небезпечні отрути, як, наприклад, отрута боту-лін, здатні вражати нервову систему, У людини ослаблюється зір, перед очима з’являється туман, утруднюється дихання через параліч м’язів дихальної системи. У подальшому може

наступити параліч інших м’язів. Якщо ботулін вчасно не видалити з організму хворого, то може наступити смерть.

Ботулін міститься переважно в прострочених консервах, де в безкисневому середовищі хвороботворна бактерія виробляє отруту. Тому суворо забороняється вживати в їжу консерви з простроченим терміном придатності або з кришкою, що

роздулася!

Як надати першу допомогу при харчовому отруєнні?

Перше, що необхідно зробити при харчовому отруєнні,—це максимально швидко звільнити шлунок і кишечник потерпілого від їжі. Для цього обов’язково слід зробити потерпілому промивання шлунка, викликати в нього блювоту, зробити клізму.

Хворому слід дати активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на кожні 10 кг маси постраждалого. Прийом активованого вугілля слід повторювати кожні 2-3 години до тих пір, поки вугілля не з’явиться у випорожненнях хворого.

Хворому необхідно давати багато теплого пиття, проносний препарат, укутати й зігріти його. Рекомендується утриматися від прийому їжі до повного виведення токсинів з організму.

Чи потрібно викликати «швидку допомогу»?

Часто в разі домашніх харчових отруєнь, наприклад немитими фруктами або кислим супом, лікаря не викликають, уважаючи, що можна впоратися самолікуванням. Проте в цьому випадку можна недоглядіти важливих симптомів небезпечного отруєння, що може спричинити серйозні наслідки.

При будь-яких підозрах на отруєння грибами, хімікатами або ботуліном потрібно негайно викликати «швидку» — кожна хвилина зволікання може коштувати хворому життя! Також обов’язково слід викликати «швидку допомогу» або хоча б лікаря, якщо потерпілий — це дитина або літня людина.

VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

ü Фронтальна бесіда

- Пригадайте, в яких продуктах Йоду міститься найбільше.

- Назвіть основні заходи з профілактики цукрового діабету.

- Які наслідки неправильного харчування ви можете назвати?

- Назвіть особливості харчування в підлітковому віці.

- Перелічіть основні причини й симптоми харчових отруєнь.

- Що треба зробити в разі болю в животі й нудоти?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Разом із батьками звернути увагу на інформацію та маркування на упаковках продуктів, що ви купуєте в супермаркетах, магазинах. Відпрацювати навички аналізу інформації з упаковки.

Індивідуальне завдання: декільком учням (самостійно або в парах) підготувати невеличкі доповіді про оздоровчі системи: «Афінська виховна школа», «Спартанська система виховання», «Йога — шлях до вдосконалення», «Китайська гімнастика “Цигун”», «Олімпійські ігри сучасності».

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

ü Прийом «Закінчи речення»

— Сьогодні на уроці я дізнався...

— Сьогодні на уроці я навчився...

— Найцікавішим сьогодні на уроці було...

 

 

УРОК № 8

Складові особистої гігієни.

Догляд за шкірою. Особиста гігієна

під час занять фізкультурою та спортом

Мета: розглянути основні складові особистої гігієни, сформувати знання про

гігієну шкіри та її похідних. Розвивати навички догляду за шкірою,

волоссям та нігтями. Виховувати охайність та акуратність, компетентне

ставлення до свого здоров'я.

Матеріали та обладнання: таблиця «Будова шкіри», зображення засобів особистої гігі­

єни, аркуші паперу, фломастери, маркери, лупа.

Поняття: особиста гігієна, шкіра, епідерміс, потові й сальні залози, захворювання шкіри — мікоз, себорея, вугрі.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

ü Фронтальна бесіда

- Що ви відчуваєте, коли буваєте абсолютно чистими, щойно помилися та одягнули все чисте?

- І навпаки, що ви відчуваєте, коли буваєте справді брудними: після гри у футбол, роботи на городі, подорожі в потягу?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ü Слово вчителя

Уявіть собі європейську столицю, у якій посеред вулиці копирсаються в купах сміття свині та кози. А мешканці міста виливають бруд і викидають сміття прямо з вікон своїх будинків. Чи можливо таке уявити?

Середньовічний Париж щодо гігієни й санітарії являв собою доволі сумне видовище. У міських дворах і на околицях тримали свійську птицю й дрібну худобу (свиней, кіз і овець), причому свині шукали собі їжу в самому місті, оскільки все

сміття та залишки харчів викидалися безпосередньо на вулицю. Стічні води стікали мостовими прямо в Сену та її притоку Б’євр. У житлових кварталах розміщувалися бойні, шкіряні й фарбувальні майстерні, кузні, м’ясні та рибні крамниці. Тому Париж потопав у бруді й смороді. У посушливий час у місті було важко дихати через сморідний пил, а під час дощу вулиці перетворювались на справжнє болото. У таких

умовах для Парижа була характерна висока смертність, виникали масові епідемії, від яких часто єдиним «лікуванням» були релігійні процесії, публічні проповіді й молебни святим цілителям. 1 навіть дворяни та багатії приймали ванни лише під час хвороби, а в усі інші дні обмежувалися витиранням РУК рушником. Не дивно, що в історії Франції зафіксовано випадок, коли французька принцеса померла від вошей. Досить ганебний випадок в історії людства.

Сьогодні нам вже складно таке навіть уявити. Змалечку батьки навчають дітей умиватися, чистити зуби, доглядати за собою. У наших містах та селах працюють водогони, каналізація, вивозиться сміття.

Існує навіть особлива медична спеціальність — лікар-гігієніст. Без дозволу цього спеціаліста не буде пущений у виробництво жоден вид продукції, починаючи з найскладнішої машини і закінчуючи дитячою іграшкою, не увійде в експлуатацію жодна будівля, не почне працювати жодне підприємство, не надійде на полиці магазинів жоден товар. Під наглядом санітарних лікарів перебувають і міські водогони,

і сільські колодязі, і незліченні озера й річки, і морські прибережні води.

ü Повідомлення теми уроку, постановка мети й завдань уроку

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Оздоровчі системи

ü Доповіді учнів

У різні часи існували різні оздоровчі системи та школи.

Розглянемо деякі з них.

1. Афінська виховна система

Афінська система виховання мала переважно індивідуальний характер, прагнула до розумового, морального, естетичного й фізичного розвитку. Метою виховання було формування гармонійно розвиненої особистості.

Зазвичай до семи років діти виховувалися в родині. Після досягнення семирічного віку хлопці навчалися в приватних школах граматистів (навчалися читання, арифметики, письма) або кіфаристів, де крім усього вчили співати, грати на музичних інструментах, декламувати вірші.

Школи в Афінах були приватними й платними. Крім базових дисциплін, вивчали ще ораторське мистецтво, політику, філософію, поезію. Лічби навчали за допомогою пальців, камінців та абака (лічильної дошки). Широко застосовували фізичні покарання.

Навчання здійснювалося лише в школі, домашні завдання не задавали, фізична праця була відсутня, бо вважалася справою рабів. Вільні люди займалися наукою, мистецтвом, фізичним вдосконаленням. Слово «школа» в перекладі з давньогрецької означає «дозвілля». Юнаків також навчали п’ятиборства (біг, стрибки, боротьба, метання диска і списа) та воєнної справи.


Дата добавления: 2015-11-04; просмотров: 123 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
II. ПОТОЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ| Йога — шлях удосконалення 1 страница

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.012 сек.)