Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АрхитектураБиологияГеографияДругоеИностранные языки
ИнформатикаИсторияКультураЛитератураМатематика
МедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогика
ПолитикаПравоПрограммированиеПсихологияРелигия
СоциологияСпортСтроительствоФизикаФилософия
ФинансыХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника

Урок № 6 клас

Тема: Орнаменти та види орнаментів. Рапорт. Композиція у

вишивці.Символи в українській народній вишивці.

Мета: поглибити знання учнів про українську народну вишивку, як вид декоративно-прикладного мистецтва; ознайомити учнів із правилами створення композиції; навчити складати орнаменти української вишивки на основі набутих знань; розвивати увагу, логічне і образне мислення, творчість, художні та естетичні здібності; практичні навички роботи; виховувати наполегливість, цілеспрямованість, формувати

національну самосвідомість, прищеплювати учням любов до народного мистецтва; виховувати культуру праці; самостійність, охайність; формувати комунікативну та проектну компетентності.

Матеріали,обладнання, наочність: зразки готових вишиванок,інструкційні картки,

малюнки із зображенням різних орнаментів, журнали з вишивання,

мультимедійний проектор.

Міжпредметні зв’язки: народознавство,малювання.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

I.Організаційий момент.

Привітання, перевірка присутніх та готовність учнів й майстерні до заняття.

Створення позитивного емоційного настрою учнів.

У ч и т е л ь: Діти, я рада бачити всіх вас на сьогоднішньому занятті, яке мені хотілося б розпочати з такого повідомлення: «Пташка колібрі робить за 1 секунду 200 змахів крилами», а це, повірте, неабияка працездатність. Тож я бажаю і вам такої працездатності, старанності та наполегливості впродовж усього сьогоднішнього заняття.

II. Перевірка знань учнів.

Вправи: «Запитальний ряд», «Відгадай загадку».

-Який вид декоративно-ужиткового мистецтва ми зараз з вами вивчаємо?

- А як ви гадаєте - це стародавній вид мистецтва чи сучасний? Чому?

- Давайте спробуємо пригадати шви, які вам уже знайомі, за допомогою загадок:

1. Шов тоненькій, як пунктир,

Вишивала я на шовку.

Шов цей, як ручей їз гір,

Зветься він... («уперед голку»).

2. Вишивати можна ним

Стебла квітів і рослин.

І красивий він такий,

Ну а зветься... («стебловий»).

3. Для розпилювання дров

Часто їх кладуть на козли.

Є на козли схожий шов,

І тому він зветься... («козлик»).

· Про які шви ми не згадали в загадках, а виконували на уроках? («Назад голку», «Петельний», «Тамбурний»).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

- Які мотиви використовуються для зображення узорів?

- Як по-іншому можна назвати узори на вишиванках?

- Що називають орнаментом?

- Які орнаменти ви знаєте?

IV.Мотивація навчальної діяльності.

Ми бачимо на вишиванках різноманітні рослини – квіти, дерева, кущі; птахів, звірів, зірочки, хрестики, кривульки,ромбики, трикутники і т.д. Усе це – символіка,через яку розкривається ставлення українців до життя на Землі, народження, осмислення свого місця та покликання. Діти, ви,мабуть, здогадалися над якою темою ми будемо сьогодні працювати. Я вважаю, що все те, чого ви навчитесь упродовж заняття, в майбутньому стане вам у великій пригоді.

Повідомлення теми та мети уроку (слайди №2, №3)

V. Вивчення нового матеріалу

Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.Вишивка на одязі виконувала функції оберега.

Художня якість вишивки значною мірою залежить від композиції – творчого

поєднання різних елементів узору, але однакових за змістом, кольором, формою.

Для композиції вишивки характерна орнаментальність.


Дата добавления: 2015-10-02; просмотров: 70 | Нарушение авторских прав


<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Методи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції та їх класифікація.| Орнаменти.Рапорт.

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)