Читайте также: |
|
Перевірка наявності членів гуртка на занятті.
ІІ. Повторення вивченого на попередніх заняттях.
1. Артикуляційна розминка.
Промовляння чистомовок, скоромовок, вивчених на занятті, уроках читання, вдома.
2. Гра «Зроби, як…»
- Образили малюка і він тихенько в куточку плаче:
- Дівчинка заблукала в лісі і голосно гукає:
- Матуся тихо заколисує дитинку:
- Діти весело сміються:
ІІІ. Оголошення теми і мети заняття.
- Чи знаєте ви, що таке гучність мовлення?
- Чи знаєте ви, з якою гучністю повинні спілкуватися люди?
- Від чого залежить гучність мовлення?
- Назвіть ситуації, коли треба говорити тихо? Голосно? Кричати?
- Про це ви сьогодні дізнаєтесь.
ІV. Робота по темі.
1. Бесіда.
Гучність –це одна із властивостей усного мовлення. Це зміна різних ступенів голосу.
Саму гучність визначає ситуація спілкування.
- Як потрібно спілкуватись в лікарні, відвідуючи хворого? Чому?
- Як потрібно розмовляти в читальному залі? Чому?
- Яка гучність голосу у вболівальників на стадіоні? Чому?
- А якщо ви заблукали у лісі?
2. Робота із кричалками.
Іди, іди, дощику!
Зварю тобі борщику
В великому горщику.
Мені –каша, тобі –борщ,
Іди, іди, сильний дощ!
- Прокричіть ці рядки, але так, щоб їх можна було слухати.
- Чому краще ці рядки прокричати?
3. Розгляд мовленнєвих ситуацій.
Дитяча імпровізація.
Розподіл на групи.
1група- Стадіон. Футбольний матч. Вболівальники хвилюються.
Коментатор коментує хід матчу.
2група- День народження. Почались розваги. Ви ненароком розбили
мамину улюблену вазу. Ви повідомляєте мамі про цю сумну
звістку.
3група- Відбулись змагання з плавання. Ви –переможець.
Ваша розповідь однокласникам, як саме ви перемогли.
(10 хвилин діти обговорюють ситуації, розподіляють ролі.)
Показ імпровізованої сценки.
Оцінювання роботи акторів.
- Чи вірно підібраний темп мовлення?
- Чи вірно підібрана гучність мовлення?
Оцінювання групової роботи.
V. Підсумок заняття.
Чи сподобалось вам заняття? Чому?
Що нового ви дізнались?
Для чого потрібно вчити кричалки?
Заняття № 4 (1 клас)
Тема: Як ми говоримо? Тон мовлення, настрій і почуття. Ігри для розвитку вміння підбирати правильні темп, гучність, тон мовлення.
Гра “Моя лялька -розмовляйка”
Мета: вчити дітей розпізнавати відтінки тональності голосу, визначати за ними настрій, почуття співрозмовника, розвивати вміння обирати правильні темп, гучність, тон мовлення у різних ситуаціях, виховувати артистизм, бажання гарно виконувати свої ролі.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Перевірка наявності членів гуртка.
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 27 | Нарушение авторских прав