Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Зміст лекції

Читайте также:
  1. I. Змістова й мотиваційна підготовка учнів до сприйняття теми
  2. I. Змістовий модуль
  3. V. Зміст навчального матеріалу для студентів
  4. Визначте зміст поняття «методи навчання». Обґрунтуйте роль цих методів в організації навчального процесу.
  5. Загальні вимоги до змісту та обсягу курсової роботи
  6. Зміст договору поставки.
  7. Зміст курсу за темами

НАВЧАЛЬНО – МЕТОДИЧНА КАРТА ЗАНЯТТЯ № 1

 

 

Тема заняття: Тіла і поверхні обертання. Циліндр і конус.

Вид заняття: лекція

Мета заняття:

Дидактична: формування понять циліндр, конус; основи і твірної циліндра та конуса, радіус, висота і вісь, осьовий переріз; вивчення властивостей основ і твірних циліндра та конуса; формування вмінь студентів знаходити елементи циліндра та конуса.

Виховна: прищепити професійні якості (уважність, охайність) та виховувати зацікавленість дисципліною.

Розвиваюча: розвивати абстрактно-логічне мислення, вдосконалювати вольові якості, формувати інтерес до теми, яка вивчається.

 

Методи: пояснювально-ілюстративний, проблемний виклад.

Дидактичні засоби навчання:

 

 

Література:

1. О.Я. Біляніна, Г.І. Білянін, В.О. Швець. Геометрія. Підручник для 10 класу.

Академічний рівень. К.: Генеза, 2010 - 200с.

2. Погорєлов О.В. Геометрія: Стереометрія: Підруч. для 10-11 кл. серед. шк..-К.: Школяр, 2007.-128 с.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ

Організаційна частина заняття

Встановлення контакту зі студентами, відмітка відсутніх у журналі, перевірка підготовки студентів та аудиторії до заняття.

 

Повідомлення теми, мети та основних завдань заняття

Актуалізація опорних знань

Запитання:

1. Як ви розумієте поняття об’єму?

2. Які фігури називають об’ємними? Наведіть приклади.

3. Як можна утворити об’ємну фігуру?

Мотивація навчальної діяльності

При вивченні цієї теми суттєво розвивається просторова уява, тому її вивчення має дуже велике значення.

Вивчення нового матеріалу

План

 

1. Тіла та поверхні обертання

2. Циліндр

3. Перерізи циліндра площинами

4. Вписана і описана призма

5. Конус

6. Перерізи конуса площинами

7. Вписана і описана піраміди

 

Підведення підсумків заняття

1) Що таке прямий круговий циліндр (твірна циліндра, основи цилін­дра, бічна поверхня циліндра, радіус циліндра, вісь циліндра, осьо­вий переріз циліндра)?

2) Заповніть пропуски:

а) основи циліндра лежать у... площинах і...;

б) твірні циліндра ... і ,..;

в) поверхня циліндра складається із... і...;

г) прямий круговий циліндр — це тіло, яке описує прямокутник при обертанні його навколо... як осі;

д) радіус циліндра — це радіус.,.;

е) висотою циліндра називається відстань між...

 

(Відповідь, а) Паралельних... рівні; б) паралельні... рівні; в) основ... бічної поверхні; г) сторони; д) його основи; е) площинами його основ.)

Аналіз заняття. Виставлення оцінок за доповіді.

7. Домашнє завдання:

Вивчити конспект. Зробити модель конуса або циліндра з паперу, або інших матеріалів.

Лекція № 1

 

Тема: Тіла і поверхні обертання. Циліндр. Конус.

План

8. Тіла та поверхні обертання

9. Циліндр

10. Перерізи циліндра площинами

11. Вписана і описана призма

12. Конус

13. Перерізи конуса площинами

14. Вписана і описана піраміди

Література: Погорєлов О.В. Геометрія: Стереометрія: Підруч. для 10-11 кл. серед. шк..-К.: Школяр, 2007.-128 с.

Зміст лекції


Дата добавления: 2015-07-26; просмотров: 84 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Президенту РФ от красноярцев | Рекомендації щодо викладання курсу інформатики за програмою | Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів | Перерізи конуса площинами | Вписана і описана піраміди |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Орієнтовний перелік програмного забезпечення, необхідного для успішного навчання за програмою курсу| Циліндр

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.007 сек.)