Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Бесіда на повторення

Читайте также:
  1. Фронтальна бесіда

Урок №32

Клас: 10

Тема: Трудове право

Мета: дати загальну характеристику трудового права, розглянути його основні інститути та джерела, визначити роль цієї галу­зі у системі права України; розвивати навички учнів аналізу­вати поняття, працювати з різними джерелами інформації, формувати правову компетентність школярів як учасників трудових правовідносин.

Очікувані результати: Після опрацювання теми учні зможуть:

• дати визначення й назвати основні інститути та джерела трудового права;

• дати визначення робочого часу та часу відпочинку, за­гальну характеристику їх видів;

• дати визначення дисциплінарної відповідальності;

• охарактеризувати трудовий договір, види і значення його строку, пояснити порядок його укладення та особливості прийому на роботу неповнолітніх;

• розкрити зміст поняття «припинення трудового догово­ру», назвати його підстави;

• пояснити, що таке трудова дисципліна, і назвати обов’язки працівників;

• пояснити особливості відповідальності за порушення тру­дового законодавства;

• пояснити особливості матеріальної відповідальності;

• назвати види дисциплінарних стягнень і пояснити поря­док їх накладення і зняття.

Базові поняття і терміни: «трудове право», «робочий час», «час відпочинку», «трудовий договір», «укладення трудового договору», «припинення трудового договору», «трудова дисципліна», «дисциплінарні стягнення», «матеріальна відповідальність».

Обладнання уроку: підручник, Кодекс законів про працю України.

Структура уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

III. Вивчення нового матеріалу

1. Загальна характеристика трудового права.

2. Трудовий договір: поняття, зміст, форма, строк, порядок укладання.

3. Особливості прийому на роботу неповнолітніх.

4. Припинення трудового договору: поняття, підстави.

5. Поняття і види робочого часу та часу відпочинку.

6. Поняття трудової дисципліни і обов’язки працівника.

7. Відповідальність за порушення трудового законодавства: поняття, підстави, види.

8. Дисциплінарні стягнення: поняття, види та порядок їх накладення і зняття.

9. Матеріальна відповідальність.

IV. Узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Бесіда на повторення

· У чому полягає зміст права на працю?

· Як законодавство регулює трудові відносини?

· Які права та обов’язки має працівник?

· Які права та обов’язки має роботодавець?

· Як укласти і розірвати трудовий договір?

· Як законодавство регулює працю неповнолітніх?

Підбиваючи підсумки обговорення, учитель зауважує, що одним із найважливіших соціально-економічних прав людини є право на працю.

Законодавство України про працю стоїть на захисті конституційних прав гро­мадян нашої держави.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТРУДОВОГО ПРАВА.


Дата добавления: 2015-07-20; просмотров: 88 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. | Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі. | ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК | ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ | Система цивільного права | Цивільна дієздатність фізичних осіб | II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК | III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ | Розповідь учителя . | Розповідь учителя |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Розповідь учителя| Розповідь учителя

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)