Студопедия
Случайная страница | ТОМ-1 | ТОМ-2 | ТОМ-3
АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Оберіть одну правильну відповідь.

Читайте также:
  1. Доберіть антоніми до поданих слів.
  2. Доберіть приклад до кожного типу речення.
  3. Із запропонованих відповідей оберіть правильну
  4. КАК ЗАПИСЫВАТЬ НА ВОДУ ПРАВИЛЬНУЮ ИНФОРМАЦИЮ?
  5. Правильну відмінкову форму числівника шістсот дев’яносто вісім наведено в рядку
  6. Правильную осанку и красивый овал лица можно выработать путём выполнения специальных упражнений.

Практична робота №8

Тема. Розв’язання задач з екології.

 

Мета: навчальна: розширити і поглибити знання студентів з екології, ознайомити з правилом екологічної піраміди та екологічною термінологією; розкрити взаємозв’язок процесів у живій природі;

виховна: продовжити формування пізнавального інтересу,світоглядних ідей у студентів, формувати громадянина України;

розвиваюча: розвивати вміння порівнювати і робити висновки, удосконалювати вміння працювати з підручниками, логічно викладати й аргументувати свою точку зору.

Обладнання та матеріали: зошит для практичних робіт, підручник.

 

Методичні рекомендації до виконання практичної роботи

Екологія – наука про взаємовідносини організмів з оточуючим середовищем.

Екологічні фактори – умови оточуючого середовища, що прямо або опосередковано впливають на живі організми.

Абіотичні фактори – вплив неживої природи – світло, температура, вологість ґрунту та повітря, хімічний склад ґрунту, води, атмосфери тощо.

Біотичні фактори – різноманітні внутрішньовидові та міжвидові відносини організмів у природному угрупованні.

Антропогенні фактори – вплив діяльності людини на живу природу.

Правило екологічної піраміди. Внаслідок втрати енергії кількість утворюваної органічної речовини на кожному наступному трофічному рівні в ланцюзі живлення зменшується. В середньому коефіцієнт корисної дії кожної ланки не перевищує 10%, тому типовий ланцюг живлення складається не більше, ніж із 4-6 взаємопов'язаних харчових рівнів.

Продуценти автотрофи, зелені рослини, здатні синтезувати (продукувати) органічні речовини з неорганічних, акумулюючи при цьому сонячну енергію.

Консументи організми, які живляться готовими органічними речовинами, створеними фотосинтезуючими або хемосинтезуючими видами (продуцентами). Це всі тварини, людина, частина мікроорганізмів, паразитичні і комахоїдні рослини. Розрізняють консументи першого порядку, які живляться рослинною їжею, і консументи другого (третього і т. д.) порядку, які живляться тваринною їжею.

Редуценти гетеротрофні організми, в основному бактерії та гриби, які у процесі життєдіяльності перетворюють органічні залишки в неорганічні речовини. Редуценти є завершальною ланкою у кругообігу речовин, утворюючи неорганічні речовини для включення їх у новий цикл.

Вхідний контроль навчальних досягнень

Оберіть одну правильну відповідь.

1. Глобальні екологічні проблеми викликані в першу чергу:

а) геологічними проблемами, б) космічними факторами, в) високими темпами прогресу, г) зміною клімату.

2. Основними природними факторами, що впливають на чисельність людських популяцій, є:

а) особливості рельєфу місцевості, б) харчові ресурси та хвороби, в) особливості клімату, г) географічне положення країни.

3.Раціональне природокористування передбачає: а) діяльність, спрямовану на задоволення потреб людства, б) діяльність, спрямовану на науково обґрунтоване використання, відтворення та охорону природних ресурсів, в) добичу та переробку корисних копалин, г) заходи, що забезпечують промисловість та господарську діяльність людини.

4. Корисні копалини надр планети належать до ресурсів: а) невичерпних, б) що поновлюються, в) що не поновлюються.

5. Вирубка лісових масивів призводить до: а) збільшення видового різноманіття птахів, б) збільшення видового різноманіття ссавців, в) зменшення випаровування, г) порушенню кисневого режиму.

6. Нестача питної води викликана, в першу чергу: а) парниковим ефектом, б) зменшенням об’єму ґрунтових вод, в) забрудненням водойм, г) засоленням ґрунтів.

7. Парниковий ефект виникає внаслідок накопичення в атмосфері: а) чадного газу, б) вуглекислого газу, в) диоксиду нітрогену, г) оксидів сульфуру.

 


Дата добавления: 2015-07-11; просмотров: 214 | Нарушение авторских прав


Читайте в этой же книге: Мета роботи | Практичне завдання | Практична робота № 2 | Методичні рекомендації до виконання практичної роботи | Кровотеча – це вихід крові з кровоносних судин, внаслідок порушення цілісності судин. | Л-7. Молдован А. В. Кримінальний процес України [текст]: Навч. посіб./ - К.: Центр учбової літератури, 2013. - 368 с. | Зміст і хід заняття | Завдання № 1 | Практична робота № 6. |
<== предыдущая страница | следующая страница ==>
Завдання № 2| Хід роботи

mybiblioteka.su - 2015-2024 год. (0.006 сек.)