Читайте также:
|
|
- Термічний опір шарів стіни, м2·°С/Вт:
- фактурних R1 =R3=0,0263;
- керамзитобетону R2 = 0,512;
- повітряного прошарку R4=0,14 [1], дод. 4);
- сталевого листа R5 = 0,008/58=0,00014.
- Теплова інерція шарів і всієї стіни:
- фактурних D1 =D3=0,0263·9,60=0,252<1
- керамзитобетону D2=0,512·5,49=2,81;
- повітряного прошарку D4=0;
- металевого екрана D5=0,00014·126,5=0,018;
- стіни D=ΣDi=0,252·2+2,81+0,018=3,332<4, тобто потрібно виконати перевірку на теплостійкість.
3. Розрахункова амплітуда коливань температури зовнішнього повітря визначається за формулою (20) [1]:
°С,
де α3 - для літніх умов обчислюється за формулою (24) [1], Вт/(м2·°С):
4. Коефіцієнт теплозасвоєння зовнішньої поверхні шарів:
внутрішнього фактурного шару, середнього шару керамзитобетону й зовнішнього фактурного шару Y1, Y2, та Y3, як у прикладі 2.1;
повітряного прошарку (S4=0), Вт/(м2·°С),
;
металевого екрана
5. Величина затухання розрахункової амплітуди коливань температури зовнішнього повітря в захисній конструкції обчислюється за формулою (21) [1]:
6. Амплітуда коливань температури внутрішньої поверхні стінової панелі визначається за формулою (19) [1]:
°С.
7. Потрібна /допустима/ амплітуда коливань температури внутрішньої поверхні огородження визначається за формулою (18) [1]:
°С >0,77 °С.
Оскільки <А , запроектована конструкція стінової панелі задовольняє вимогам теплостійкості в літній час.
Приклад 2.3. Перевірити теплостійкість суміщеного покриття житлового будинку при дії на нього сонячної радіації. Район будівництва м. Запоріжжя (47,8° пн.ш.).
Вихідні дані
- Покриття складається з таких шарів, починаючи від його внутрішньої поверхні: несуча залізобетонна панель із важкого бетону щільністю 2500кг/м3, товщиною 100 мм; утеплювач із пінобетону щільністю 400кг/м3, товщиною 150 мм; рулонний гідроізоляційний килим із 4 шарів руберойду щільністю 600 кг/м3, товщиною 10 мм (рис.2.2).
- Середньомісячна температура найжаркішого місяця (липень) t3=22,8°С.
- Максимальна амплітуда добових коливань температури зовнішнього повітря =21,6 оС.
- Максимальне й середнє значення сумарної сонячної радіації (пряма і розсіяна) для горизонтальних поверхонь Іmax= 866 Вт/м2, Ісер= 328 Вт/м2.
- Розрахункова швидкість вітру в липні v=3,63 м/с.
Значення параметрів у пп. 2-5 визначаються за [2] або за [5.].
- Коефіцієнт поглинання сонячної радіації матеріалом зовнішньої поверхні огородження ρ=0,9 ([1], дод. 7)
- Теплотехнічні характеристики матеріалів покриття вибирають для умов експлуатації А за додатком 3* [1]:
- для залізобетонної панелі λ1= 1,92 Вт/(м·˚С); S1=17,98 Вт/(м2·°С);
- для пінобетону λ2= 0,14 Вт/(м·°С); S2=2,19 Вт/(м2·°С);
- для руберойду λ3= 0,17 Вт/(м·°С); S3=3,53 Вт/(м2·°С).
Порядок розрахунку
1. Термічний опір окремих шарів покриття, Rі, м2·°С/Вт, становить:
- залізобетонної панелі:
- шару пінобетону:
- руберойду:
2. Теплова інерція окремих шарів і всього покриття:
- залізобетонної панелі D1=0,052·17,98=0,93<1;
- шару пінобетону D2=1,071·2,19=2,34;
- руберойду D3=0,059·3,53=0,21; всього покриття D=0,93+2,34+0,21=3,48.
Оскільки теплова інерція покриття D<5, потрібно виконати розрахунок покриття на теплостійкість.
3. Розрахункову амплітуду коливань температури зовнішнього повітря обчислюють за формулою (20) [1]:
°С,
де α3 - для літніх умов розраховують за формулою (24) [1], Вт/(м2·°С):
α3=1,16(5+10 )=27,90.
Коефіцієнти теплозасвоєння зовнішньої поверхні шарів Yі, Вт/(м2·°С), визначають за [1]:
- для залізобетонної панелі при D1<1 за формулою (22):
;
- для шару пінобетону, який має D2>1, коефіцієнт теплозасвоєння зовнішньої поверхні шару приймається рівним коефіцієнту теплозасвоєння матеріалу:
Y2=S2=2,19 Вт/(м2·°С);
- для шару руберойду при D3<1 за формулою (23):
Затухання розрахункової амплітуди коливань температури зовнішнього повітря в захисній конструкції обчислюють за формулою (21):
Амплітуду коливань температури внутрішньої поверхні покриття визначають за формулою (19) [1]:
°С.
Необхідну (допустиму) амплітуду коливань температури внутрішньої поверхні огородження обчислюють за формулою (18) [1]:
°С>0,760С.
Оскільки < , запроектована конструкція суміщеного покриття житлового будинку задовольняє вимогам теплостійкості в літній час.
Приклад 2.4. Визначити, чи задовольняє вимогам теплостійкості тришарова залізобетонна панель будинку лікарні в Херсонській області (47˚пн.ш.).
Вихідні дані
1) Панель складається з таких шарів: дві залізобетонні плити щільністю 2500 кг/м3 товщиною 80 і 60 мм з ребрами із керамзитобетону на кварцевому піску з поризацією щільністю 800 кг/м3 перерізом 40 80 мм і з утеплювачем із напівжорстких мінераловатних плит на крохмальному в'яжучому щільністю
200 кг/м3 і товщиною 80 мм (рис.2.3).
2) Середньомісячна температура найжаркішого місяця (липень) tз=23,0 ˚С.
3) Максимальна амплітуда добових коливань температури зовнішнього повітря =19,8˚С.
4) Максимальне й середнє значення сумарної сонячної радіації (прямої і розсіяної) для вертикальних поверхонь західної орієнтації Іmax=758 Вт/м2, Ісер=183 Вт/м2 (за інтерполяцією).
5) Розрахункова швидкість вітру v=3,70 м/с.
Значення параметрів у пп. 2-5 визначаються за [2] або за [5].
6) Коефіцієнт поглинання сонячної радіації матеріалом зовнішньої поверхні огородження ρ=0,7([1], дод. 7).
7) Теплотехнічні характеристики матеріалів панелі вибирають для умов експлуатації А за додатком 3* [1]:
1) для залізобетону λ1=1,92 Вт/(м´˚С), S1=17,98 Вт/(м2´˚С);
2) для керамзитобетону на кварцевому піску з поризацією λ2=0,29 Вт/(м´˚С), S2=4,13 Вт/(м2´˚С);
3) для мінераловатних плит λ3=0,076 Вт/(м´˚С), S3=1.01 Вт/(м2´˚С).
Дата добавления: 2015-12-07; просмотров: 53 | Нарушение авторских прав